Të gjitha lajmet

SCOLARI

S’i vazhdohet kontrata

REUTERS

S’i vazhdohet kontrata

15 July, 2014 @12:25

Përzgjedhësi 65 vjeç i Brazilit, Luiz Felipe Scolari, ka mbetur pa punë! Atij nuk i është vazhduar kontrata me përfaqësuesen braziliane,

pasi që u turpërua në dy ndeshjet e fundit të Botërorit.

Përkundër se ai deklaroi që nuk do të ipte dorëheqje, kreu i futbollit brazilian, Jose Maria Marin, pa të arsyeshme që të mos i vazhdojë kontratën Scolarit dhe ekipit të tij me Kariokët.

Brazili kurrë në histori të saj nuk ka pasur përzgjedhës të huaj, derisa është kampion i pesëfishtë i Botës në futboll. Ata përsëri nuk e realizuan ëndrrën e vjetër mbi gjysmëshekulli për të fituar trofeun në Maracana të Rio De Janeiros.

MUNGON ENDE

Galata hap xhiron me fitore, por Terim jep lajmin e keq

Fotot: Galatasaray/fb

1 November, 2019 @21:03

Skuadra e Galatasarayit që nuk po kalon mirë këtë stinor si në Superligën turke, ashtu edhe në Ligë të Kampionëve,…

PAS 3 MUAJSH

I përfundon suspendimi, Messi i kthehet Argjentinës

1 November, 2019 @0:14

Lionel Messi, që aktualisht duket se ka kapur formën e tij të mirë, është futur në listën e ftesave të…

DABAS - DVTK

Florent Hasani vulos kualifikimin e skuadrës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 October, 2019 @14:49

Lojtari i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Florent Hasani, duke shënuar golin e rehatisë për skuadrën e tij DVTK në…

FERNERBAHÇE - KONYASPOR

Muriqi me projektil, Feneri deklason Konyan

FOTO / Fenerbahçe

26 October, 2019 @21:38

Një super gol nga ylli i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi dhe 4 tjera nga bashklojtarët e tij, Fenerbahçe e…

ZYRTARE

Shkëndija bën parakontratë me Dallkun

Foto: KFShkendija.com

24 October, 2019 @12:27

Kuqezinjtë kanë siguruar përforcimin e parë për afatin kalimtar të dimrit, pasi që tani është firmosur kontratë me mbrojtësin kosovar…

Të gjitha lajmet nga International