Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MESSI

S’ka ngushëllim

S’ka ngushëllim


14 July, 2014 @15:11

Ai nuk derdhi lot pas humbjes në finale të Botërorit. Fitoi edhe Topin e Artë, që i ipet lojtarit më të mirë të Botërorit. 

Asgjë... Për atë nuk ishte më asgjë interesante pas humbjes në finale. Lionel Messi ka kaluar dy herë pranë Kupës së Botës - kokëulur. 

Njëherë kur e pranoi Topin e Artë, që u duk qartë që s’i bëri përshtypje dhe herën tjetër duke e pritur ekipin për tu stolisur me medalje të argjendtë. 

Fytyra e ngrirë nga dëshpërimi, përgjithmonë do t’i mbetet në kujtim. 

“Tani asgjë s’më ngushëllon më - as ky çmim, e as ndonjë gjë tjetër. Qëllimi ynë kryesor ka qenë të marrim trofeun dhe ta festojmë titullin me krejt Argjentinën. Ne merituam pak më shumë sipas lojës së treguar dhe ishte e dhimbshme të humbim në këtë mënyrë,” ka thënë kapiteni dhe dhjetëshja e Albicelesteve, Lionel Messi, transmeton FIFA.com në faqen e saj sot fjalët e lojtarit më të mirë të Botërorit. 

“I kemi pasur tre raste të shkëlqyera, një unë, një Pipa [Gonzalo Higuain] dhe një tjetër Rodrigoja [Palacio] - dhe nuk kemi arritur t’i konkretizojmë,” ka shtuar ndër të tjera Messi, që si duket do të vuaj edhe shumë - së paku deri në Botërorin e ardhshëm - mungesën e titullit të më të mirit në Botë me Argjentinën. 


KROOS

Gjermano-lindori i parë me titull të Botës

Bundesliga/Brazil 2014

Gjermano-lindori i parë me titull të Botës

14/07/14 @ 13:27

MOTIVIMI

Çka i tha Löw Götzes?

Brazil 2014

Çka i tha Löw Götzes?

14/07/14 @ 12:31

MIKU

Nuk e harroi

Brazil 2014

Nuk e harroi

14/07/14 @ 12:04

MARACANA

E Gjermanisë

Brazil 2014/Sportistë shqiptarë në botë

E Gjermanisë

13/07/14 @ 22:51

PRIZREN

Tjiueza e Megameno vazhdojnë, por Liria zyrtarizon edhe dy lojtarë afrikanë

FFK Superliga/International/Transfere

Tjiueza e Megameno vazhdojnë, por Liria zyrtarizon edhe dy lojtarë afrikanë

22/07/23 @ 19:15

RUSI

Mirlind Daku shënon në debutim te Rubin Kazani

International/Sportistë shqiptarë në botë

Mirlind Daku shënon në debutim te Rubin Kazani

22/07/23 @ 16:58

DIREKT ONLINE

Transmetimi online: Europa-Dukagjini

Conference League/FFK Superliga/International

Transmetimi online: Europa-Dukagjini

20/07/23 @ 12:55

ME PËRMBYSJE MBYLLET AVENTURA DEBUTUESE

Struga eliminohet në fund!

Champions League/International

Struga eliminohet në fund!

18/07/23 @ 19:32

FORMACIONET STARTUESE: NDESHJA E KTHIMIT

Struga-Zalgiris, 11-shet startuese

Champions League/International

Struga-Zalgiris, 11-shet startuese

18/07/23 @ 16:18

DY EKSPEDITA ARBITRASH NGA KOSOVA

Gjyqtarët nga Kosova, në dy ndeshje të Ligës së Konferencës

Conference League/FFK Superliga/International

Gjyqtarët nga Kosova, në dy ndeshje të Ligës së Konferencës

18/07/23 @ 11:23

KTHEHEN TË PAMPOSHTUR

Struga nxjerr barazim në debutim

Champions League/International

Struga nxjerr barazim në debutim

12/07/23 @ 04:27

PRAG DEBUTIMI NË KUALIFIKIME PËR CHAMPIONS

Favorit Zalgirisi, por jo gjithmonë fiton favoriti

Champions League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Favorit Zalgirisi, por jo gjithmonë fiton favoriti

11/07/23 @ 08:44

PREJ SHQIPËRIE NË TURQI

Visar Bekaj kalon në Hatayspor

Kualifikimet për Evropian/FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Visar Bekaj kalon në Hatayspor

10/07/23 @ 15:42

KONFIRMOHET

Gjilani huazon dy lojtarë nga Kukësi

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Gjilani huazon dy lojtarë nga Kukësi

10/07/23 @ 12:06


 
Të gjitha lajmet nga International