Të gjitha lajmet

MESSI

S’ka ngushëllim

S’ka ngushëllim

14 July, 2014 @15:11

Ai nuk derdhi lot pas humbjes në finale të Botërorit. Fitoi edhe Topin e Artë, që i ipet lojtarit më të mirë të Botërorit. 

Asgjë... Për atë nuk ishte më asgjë interesante pas humbjes në finale. Lionel Messi ka kaluar dy herë pranë Kupës së Botës - kokëulur. 

Njëherë kur e pranoi Topin e Artë, që u duk qartë që s’i bëri përshtypje dhe herën tjetër duke e pritur ekipin për tu stolisur me medalje të argjendtë. 

Fytyra e ngrirë nga dëshpërimi, përgjithmonë do t’i mbetet në kujtim. 

“Tani asgjë s’më ngushëllon më - as ky çmim, e as ndonjë gjë tjetër. Qëllimi ynë kryesor ka qenë të marrim trofeun dhe ta festojmë titullin me krejt Argjentinën. Ne merituam pak më shumë sipas lojës së treguar dhe ishte e dhimbshme të humbim në këtë mënyrë,” ka thënë kapiteni dhe dhjetëshja e Albicelesteve, Lionel Messi, transmeton FIFA.com në faqen e saj sot fjalët e lojtarit më të mirë të Botërorit. 

“I kemi pasur tre raste të shkëlqyera, një unë, një Pipa [Gonzalo Higuain] dhe një tjetër Rodrigoja [Palacio] - dhe nuk kemi arritur t’i konkretizojmë,” ka shtuar ndër të tjera Messi, që si duket do të vuaj edhe shumë - së paku deri në Botërorin e ardhshëm - mungesën e titullit të më të mirit në Botë me Argjentinën. 

GRUPI A: EGJIPTI - ZIMBABVEJA 1-0

Egjipti ia nis me fitore në Kajro

Foto: afcon

22 June, 2019 @12:46

Mahmoud Trezeguet që luan për Kasimpasha-në në Superligë të Turqisë, ka shënuar golin e vetëm të ndeshjes, ku organizatori i…

GRUPI C: EKUADORI - KILI 1-2

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

22 June, 2019 @12:22

Sulmuesi kilian Alexis Sanchez që nuk po tregohet assesi me Manchester Unitedin qe dy stinorë, ka shkëlqyer përsëri me reprezentacionin…

COPA 2019: KOLUMBIA - KATARI 1-0

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

20 June, 2019 @13:26

Sulmuesi korpulent i Atalantas, Duvan Zapata, ka siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të reprezentacionit të tij në kuadër të…

MEDIA TALK

Nënkampioni vihet pas Muriqit

20 June, 2019 @10:53

Vedat Muriqi mund të bëhet bashkëlojtar i Robinhos dhe Demba Ba-së. Ky është lajmi i fundit nga mediat turke, që…

SKIFTERAT

Muhamed Useini te Gjilani

Foto: KFGjilani/fb

19 June, 2019 @16:28

Ish reprezentuesi i Maqedonisë Veriore, Muhamed Useini, është lojtar i ri i Gjilanit. Kuqebardhët nga anamorava kanë zyrtarizuar transferimin e…

Të gjitha lajmet nga International