Të gjitha lajmet

VAN GAAL

S’pushon

as

S’pushon

15 July, 2014 @9:20

Përzgjedhësi i Holandës në Kampionatin Botëror, Louis Van Gaal, nuk ka pushim fare. Ai me të arritur në Holandë me ekspeditën e Tulipanëve që përfundoi e treta në “Brazili 2014” ka marrë aeroplanin e radhës dhe është nisur për në Manchester. 

Kjo pasi që ai dëshiron sa më shpejtë t’ia nis projektit të tij të ri me Djajt e Kuq, që kanë mbetur pa gara europiane për herë të parë pas 25 viteve! 

Manchester United ka arritur dje marrëveshje gjigante me Adidasin sa i përket veshëmbathjeve për dekadën e radhës, derisa Van Gaal dëshiron të punojë me të rinjtë e ekipit dhe ka thënë se nuk i nevojitet pushimi para se të bëhet nisja për SHBA, ku Manchester United do të zhvillojë fazën e parë përgatitore jashtë vendit, transmeton spanjollja As sot.

E FUNDIT

Steve Bruce merr drejtimin e Newcastle United

17 July, 2019 @10:41

Trajneri i njohur britanik, Steve Bruce, ka marrë drejtimin e Newcastle United edhe zyrtarisht sot, ka bërë të ditur BBC…

HARRY MAGUIRE

Transferi i madh, United gati

Foto: premierleague.com

15 July, 2019 @11:57

Qendërmbrojtësi i reprezentacionit të Anglisë dhe i Leicester Cityt, Harry Maguire, është para kryerjes së testeve mjekësore për tu bërë…

XHERDAN SHAQIRI

Klopp raporton për Shaqirin

Foto: liverpoolfc.com

9 July, 2019 @11:29

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka konfirmuar se Xherdan Shaqiri është ende i lënduar. Futbollisti ofanziv i Zvicrës që…

PORTIERI I KOSOVËS

Arijanet Muriç zyrtarisht te Nottingham Forest

Foto via NFFC Official

9 July, 2019 @11:10

Ish kampionia e Anglisë dhe e Evropës, Nottingham Forest, ka zyrtarizuar portierin e ri të skuadrës së tyre. Arijanet…

YOURI TIELEMANS

Leicesteri bën rekord-transferin e klubit

Foto: Leicester Official/fb

8 July, 2019 @20:26

Ish kampioni i Premier Ligës, Leicester City, ka bërë rekord-transferin e klubit sot, duke zyrtarizuar blerjen e kartonit të futbollistit…

Të gjitha lajmet nga Premier League