Të gjitha lajmet

NGA STËRVITJA E FUNDIT

Stërvitja e fundit para ndeshjes, me shumë përkushtim e duele

Fotot: FFK

Stërvitja e fundit para ndeshjes, me shumë përkushtim e duele

14 November, 2020 @22:34

Futbollistët e Kosovës sonte kanë kryer edhe stërvitjen e fundit para ndeshjes ndaj Sllovenisë që do të zhvillohet nesër mbrëma në Ljubljanë.

Djelmoshat dardanë kanë qenë tejet të përkushtuar në punë, ndërsa janë parë edhe duele në luftë për top përgjatë stërvitjeve që tregon për “luftën” e madhe për të arritur te 11-shja e radhës që do të përzgjedhet nga selektori, ose ndihmës-selektori për ndeshjen e nesërme në Stozice.

nuhiu

Në konferencën për shtyp para ndeshjes Muharrem Sahiti kishte deklaruar se ekipi do të provojë fitoren në këtë ndeshje, përkundër se Sllovenia duket tejet cilësore për momentin.

TABELA AKTUALE, REZULTATET dhe NDESHJET

Në anën tjetër në njoftimin e fundit të FFK-së është thënë se dëshira për rezultat pozitiv është jashtëzakonisht e madhe te lojtarët.

ujkani

Ndeshja Sllovenia-Kosova është e parafundit në Grupin 3 të Ligës C të Kombeve për Kosovën. Kosova po lufton për mbijetesë në këtë ligë, ndërsa Sllovenia për kualifikim në Ligën B.

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

31 December, 2020 @2:48

Cristiano Ronaldo dëshiron të luajë futboll edhe për “shumë vite tjera”. Ai shpreson që të arrijë të fitojë titullin e…

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

Foto: DFB

30 November, 2020 @17:49

Në një takim të zhvilluar online Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka marrë vendim për selektorin e reprezentacionit Joachim…

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football

27 November, 2020 @0:43

Pasi që përballja ndërmjet Zvicrës dhe Ukrainës në kuadër të Ligës A të Kombeve Grupi 4 ishte shtyer për shkak…

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20 November, 2020 @4:10

Për të qartësuar “matematikat” dhe për të sqaruar rrugëtimin e skuadrave evropiane drejt Kampionatit Botëror “Katari 2022” - kanë ardhur…

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20 November, 2020 @3:13

Pas triumfit në grupet e tyre të Ligës A të Kombeve, Belgjika, Franca, Italia dhe Spanja do të “luftojnë” për…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve