Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA - IZRAELI

Strakosha shpëton, Xhaka shënon për 3 pikë

Strakosha shpëton, Xhaka shënon për 3 pikë

7 September, 2018 @21:57

Shqipëria
Izraeli
Shqipëria 1 : 0 Izraeli
Taulant XHAKA 55'

Elbasan Arena, Elbasan

Fillim i mbarë i Christian Panuccit me Shqipërinë në Ligën e Kombeve. Shqipëria mposhti Izraelin 1-0 duke i marrë tre pikët e para në grup si dhe duke fituar motiv për ndeshjen e radhës ndaj Skocisë.

Ka qenë një moment i rëndësishëm në 10 minutëshin e pjesës së dytë, kur pas depërtimit të kapitenit Jahmir Hyka, ky i fundi pasoi te Taulant Xhaka që me godtje të drejtë dhe precize nga 16 metra shënoi për epërsi 1-0, që doli të jetë edhe rezultat përfundimtar i ndeshjes.

Raste pas golit ka pasur Shqipëria edhe disa, por mbetet për t’u vuajtur ajo e Elseid Hysajt, që nuk shënoi i vetëm para portës kundërshtare. Sidoqoftë, fitorja e bëri të veten dhe me durim e stabilitet në fund, por me kundërsulme shterpe, arritën të ruajnë gjithçka dhe të marrin 3 pikë.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Pjesa e parë kaloi me raste konkrete në anë të mysafirëve. Izraelitët erdhën rrezikshëm, por edhe mbrojtja shqiptare i ndihmoi mjaft me nonshalancë, duke i lejuar të depërtojnë dhe të arrijnë deri të goli.

Deri te goli, ku ka qenë Thomas Strakosha fantastik. Njëshi i kombëtares ka qenë i pakalueshëm në 45 minutëshin e parë, duke qenë dy herë i vetëm plotësisht me sulmuesit izraelit - të gjitha 100% i mbrojti dhe mbrojti rezultatin 0-0 në 45 minutëshin e parë.

Albania vs Israel

Sa i përket sulmit, një rast i mirë i Sindrit Gurit, një tjetër i Ledian Memushajt shkuan në pakthim, pasi që nuk u treguan të saktë karshi portës së mysafirëve.

Në fund, kuqezinjtë festuan fitoren pas një ndeshjeje të vështirë, me oscilime të rënda në mbrojtje, por stabile në krahë dhe mesfushë me përvojë për të arritur gëzimin.

KOSOVA U21 - IRLANDA U21

Kosova U21 baraz ndaj Irlandës U21

P.P për Borozani

7 September, 2018 @20:52

Në takimin e luajtur sonte në Mitrovicë, përfaqësuesja e Kosovës U21 barazoi 1-1 ndaj Irlandës U21. Pjesa e parë u…

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Azerbajxhani vs. Kosova, notat e lojtarëve

Foto: UEFA

7 September, 2018 @20:06

Pas barazimit ndaj Azerbajxhanit në Baku, këto janë notat individuale për futbollistët e Kosovës sipas Borozani.com. RAPORTI I NDESHJES …

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Kosova kthehet me pikë nga Baku

Foto: UEFA

7 September, 2018 @19:55

Kthehemi nga Baku me pikë! Në ndeshjen e parë në kuadër të Ligës së Kombeve, Kosova ka barazuar 0-0 ndaj…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Shqipëria - Izraeli

7 September, 2018 @19:35

Janë publikuar formacionet startuese të Shqipërisë dhe të Israelit. SHQIPËRIA: Strakosha, Binaku, Hysaj, Veseli, Xhimshiti, Basha, Memushaj, Xhaka, Guri, Hyka,…

KOSOVA U21 - IRLANDA U21

Kosova U21 vs. Irlanda U21, publikohet formacioni i Kosovës

7 September, 2018 @17:35

Me fillim nga ora 19:00, Kosova U21 e pret në “Adem Jashari” të Mitrovicës Irlandën Veriore. Formacioni startues i Kosovës…

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Publikohet formacioni i Kosovës

7 September, 2018 @16:28

Pak para ndeshjes, është publikuar formacioni startues i Kosovës për ndeshjen e sontme ndaj Azerbajxhanit. Formacioni i Kosovës: Samir Ujkani,…

DIEGO ARMANDO MARADONA

Nënshkruan me skuadrën meksikane

7 September, 2018 @13:51

Legjenda e Argjentinës, Diego Armando Maradona, ka nënshkruar kontratë me skuadrën nga liga e dytë e Meksikës, Dorados. Maradona do…

JAPONIA - KILI

Termeti anulon ndeshjen

Foto: ESPN

7 September, 2018 @13:47

Ndeshja miqësore ndërmjet Japonisë dhe Kilit, është anuluar për shkak të termetit që kishte ndodhur në Hokkaido. Fatkeqësia natyrore që…

WESLEY SNEIJDER

Sneijder penzionohet nga Holanda

7 September, 2018 @13:45

Dje në ndeshjen miqësore ndëmrjet Holandës dhe Perusë, për yllin holandez Wesley Sneijder ishte takimi i fundit e tij me…

PARA NDESHJES

Shqipëria pa Grezdën ndaj Izraelit

Foto: FSHF

7 September, 2018 @13:30

Christian Panucci nuk do të mund të llogarit në lojtarin e Glasgow Rangers, Eros Grezda, para ndeshjes ndaj Izraelit sonte,…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

FIFA RANKING

Pas fitoreve, Kosova ngritet në FIFA renditje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 November, 2018 @10:17

Pas rezultateve pozitive, përfaqësuesja e Kosovës ka bërë ngritje për gjashtë pozita në renditjen e FIFAs për muajin nëntor. …

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve