Të gjitha lajmet

ROSSONERI

Strategji e re, me Maldinin

Foto: acmilan.com

Strategji e re, me Maldinin

5 August, 2018 @17:34

Paolo Maldini është rikthyer në Milan. Legjenda e klubit tashmë është zyrtarizuar si njeriu që do të udhëheq ekipin si Drejtor i Zhvillimit dhe Strategjisë Sportive. Konferenca për shtyp do të mbahet nesër lidhur me ardhjen e Maldinit në klub, në Casa Milan, ndërsa Paolo Scaroni, ekzekutiv te rossonerët ka thënë: "Ka shumë fjalë që do të mund të thuhen për Maldinin dhe çka prezenton ai në Milan. Ka qenë privilegj të shikojmë atë si lojtar dhe jemi jashtëzakonisht të gëzuar që ka pranuar rolin e tij të ri në klub. Do të kthejmë Milanin aty ku e ka vendin."

SUPERKUPA: PSG - MONACO

“SUPER” PSG

Foto: Ligue 1

4 August, 2018 @18:14

Superkupën e Francës, arriti ta fitojë kampioni aktual Paris Saint Germain me rezultat të thellë 4-0 Monacon. Golat për Parisin…

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Herolind Shala transferohet në Norvegji

4 August, 2018 @16:49

Futbollisti i përfaqësues së Kosovës, Herolind Shala, është transferuar te skuadra norvegjeze, IK Start. Lajmin e bëri të ditur vetë…

BILETAT DALIN NË SHITJE

Shqipëria-Izraeli, biletat në shitje

Foto: FSHF

4 August, 2018 @12:54

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur sot se ka nxjerrë në shitje biletat online për përballjen ndërmjet…

ZYRTARE

Barcelona transferon yllin e Bayernit

4 August, 2018 @0:02

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, arriti marrëveshje me yllin kilian Arturo Vidal. Katalonasit…

DRITA - DUDELANGE

Drita eliminohet

2 August, 2018 @22:44

Ka përfunduar aventura debutuese, por e gjatë, e Dritës në garat evropiane këtë stinor. Kampionja e Kosovës është eliminuar në…

11-SHET

Formacionet: Drita - Dudelange

2 August, 2018 @19:58

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Dudelanges.

SHKËMBIM

Juve - Milan, kompletohet shkëmbimi

2 August, 2018 @12:03

Është kompletuar shkëmbimi i shumë përfolur mes Juventusit e Milanit! Kampioni në fuqi i Italisë ka dërguar dyshen Gonzalo Higuain…

EUROPA LEAGUE

Në Mitrovicë për histori!

2 August, 2018 @11:50

Sonte mund të përjetojmë një natë historike në futbollin kosovar! Skuadra kampione e Kosovës, Drita nga Gjilani, sonte luan ndeshjen…

PRISHTINA

Arbnor Morina rikthehet te Prishtina

2 August, 2018 @11:38

Arbnor Morina është rikthyer te Prishtina, por jo si trajner! Ish-trajneri i shumë skuadrave kosovare dhe ish-futbollisti i Prishtinës në…

2018/2019

Liga e Parë - shorti për edicionin e ri

1 August, 2018 @14:07

Është publikuar kalendari për fazën e parë të ndeshjeve të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. Më poshtë është…

STARTI I STINORIT

Shorti i Superligës 2018/19

BOROZANI/ Arkiv

1 August, 2018 @13:53

Sot në zyret e FFK-së, është tërhequr shorti për stinorin e ri të Superligës. Po i sjellim së pari çiftet…

ZYRTARE

Lucas Digne zyrtarisht te Evertoni

Foto: Everton FC

1 August, 2018 @11:10

Që nga dita e sotme, Lucas Digne është zyrtarisht lojtar i Evertonit. Mbrojtësi i majtë transferimin e tij nga Barcelona…

SHORTI

Sot hidhet shorti për stinorin 2018/19

Foto: ffk

1 August, 2018 @9:14

Shorti për stinorin 2018/19 në Superligë dhe në Ligë të Parë në futboll, do të hidhet sot. Nga ora 13:00…

NË MBROJTJE TË STADIUMIT TË QYTETIT

Inter e Milan bëhen bashkë

19 October, 2018 @18:56

Mediat italiane kanë raportuar sot se dy rivalët e mëdhenjë të qytetit të Milanos, Inter dhe Milan, janë bërë bashkë…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

PARA DERBIT

Caktohet referi i Derby della Madonnina

18 October, 2018 @13:54

Dueli i madh ndërmjet Interit dhe Milanit që zhvillohet të dielën mbrëma me fillim prej orës 20:30 ka kuptuar ndarësin…

SPAL - INTER

Asiste kroate, gola italian - për fitore

7 October, 2018 @22:27

Inter ka kaluar në vend të tretë të klasifikimit sonte duke e fituar Spalin 1-2. Mauro Icardi ka qenë…

MILAN - CHIEVO

7 ndeshje, 8 gola, Milan ka liderin e ri!

7 October, 2018 @16:59

Njëjtë sikur në skuadrat e tij të mëparshme, Gonzalo Higuain nuk po e ka problem golin as te Milani. Me…

Të gjitha lajmet nga Serie A