Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ATLETICO MADRID

Suárez afër rikthimit

Foto:Google

Suárez afër rikthimit


21 April, 2021 @13:36

Luis Suárez, lojtari i Atlético Madrid, u stërvit me grupin sot përpara ndeshjes me Huesca.

Ai pothuajse është rikuperuar nga lëndimi i muskujve që e ka mbajtur atë jashtë dy ndeshjeve të fundit, kundër Betis (ku ishte i pezulluar) dhe kundër Eibar. Sidoqoftë, Simeone konfirmoi se në ndeshjen e së enjtës ai nuk do të jetë me ekipin. Objektivi i tij është Bilbao.

Suárez, ka 19 gola në kampionat dhe është shumë i rëndësishëm në rrugëtimin e los colchoneros drejtë titullit.

Ndeshja në mes Huesca dhe Atlético Madrid zhvillohet me 22 prill, ora 19:00.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga