Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA

Superkupa e Kosovës me VAR, dihet edhe data

Superkupa e Kosovës me VAR, dihet edhe data


5 August, 2021 @17:11

Superkupa e Kosovës, që do t’i paraprijë hapjes së stinorit të ri futbollistik në Kosovë, do të zhvillohet më 17 gusht 2021, ka bërë të ditur FFK-ja sot.

Ndeshja mes Llapit (fitues i Kupës) dhe Prishtinës (kampione) do të luhet në Fadil Vokrri të kryeqytetit.

Ndër të tjera FFK ka bërë të ditur se kjo ndeshje do të jetë edhe testi i parë zyrtar për VAR-in e montuar në Kosovë.

” KE shqyrtoi edhe ecurinë e përgatitjes së aftësimit dhe instalimit të sistemit VAR, duke konstatuar se aftësimi i kuadrit dhe instalimi i VAR-it do të fillojë me ndeshjen e Superkupës, ndërmjet Prishtinës dhe Llapit, e cila do të zhvillohet më 17 gusht në stadiumin “Fadil Vokrri” dhe do të vazhdojë me ndeshjet e Superligës. Me këtë rast KE falënderon ekipin e VAR-it për një angazhim të jashtëzakonshëm në mënyrë që sistemi i VAR-it të fillojë me kohë, e ku FFK-ja është e para në rajon që ka arritur me një kohë rekorde të instalojë këtë sistem që është tepër i dobishëm dhe ndihmesë e madhe për gjyqtarët e që kontribuon në mbarëvajtjen garave,” ka bërë të ditur FFK-ja.


SULMUESI

Ings te Aston Villa

Premier League/Transfere

Ings te Aston Villa

05/08/21 @ 17:01

SHKËNDIJA

Me trajnerin e ri, atmosferë tjetër

International/Sportistë shqiptarë në botë

Me trajnerin e ri, atmosferë tjetër

05/08/21 @ 16:55

AKSIDENT

Djali i legjendës Michael Ballack me aksident fatal

International

Djali i legjendës Michael Ballack me aksident fatal

05/08/21 @ 16:37

FFK

Eroll Salihu jep dorëheqje

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Eroll Salihu jep dorëheqje

05/08/21 @ 16:33

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina sonte për avantazh

Conference League

Prishtina sonte për avantazh

05/08/21 @ 10:40

CHAMPIONS LEAGUE

Ish-kundërshtari i Prishtinës, kap avantazhin në Champions League

Champions League

Ish-kundërshtari i Prishtinës, kap avantazhin në Champions League

04/08/21 @ 23:34

CHAMPIONS LEAGUE

26 minuta për Kastratin, Dinamo barazon

Champions League

26 minuta për Kastratin, Dinamo barazon

04/08/21 @ 23:30

RAHOVECI

Ish-lojtari i Malishevës, zyrtarisht te Rahoveci

FFK Liga e parë/Transfere

Ish-lojtari i Malishevës, zyrtarisht te Rahoveci

04/08/21 @ 22:21

ZYRTARE

Malisheva rrëmben kapitenin e Drenicës

Superkupa e Kosovës

Malisheva rrëmben kapitenin e Drenicës

07/07/21 @ 19:08

SUPERLIGA

Stadiumi “Fadil Vokrri” shtyen ndeshjen Prishtina – Gjilani

Superkupa e Kosovës

Stadiumi “Fadil Vokrri” shtyen ndeshjen Prishtina – Gjilani

19/03/21 @ 17:02

REMZI EJUPI

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

Superkupa e Kosovës

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

23/01/21 @ 23:05

QËNDRIM ZYBA

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

Superkupa e Kosovës

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

23/01/21 @ 22:57

SUPERKUPA E KOSOVËS

Nuhiu: Të mësojmë nga humbja, kampionati i zjarrtë

Superkupa e Kosovës

Nuhiu: Të mësojmë nga humbja, kampionati i zjarrtë

23/01/21 @ 15:02

SUPERKUPA E KOSOVËS

Ramadani: Fituam me meritë, ia dedikojmë Plisave

Superkupa e Kosovës

Ramadani: Fituam me meritë, ia dedikojmë Plisave

23/01/21 @ 14:56

SUPERKUPA E KOSOVËS

Për të dhjetën herë, Prishtina fituese e Superkupës!

Superkupa e Kosovës

Për të dhjetën herë, Prishtina fituese e Superkupës!

23/01/21 @ 14:06

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Prishtina

Superkupa e Kosovës

Formacionet zyrtare: Drita - Prishtina

23/01/21 @ 11:05

SUPERKUPA: PRE-MATCH

Drita - Prishtina, dueli për kupën e parë të vitit

Superkupa e Kosovës

Drita - Prishtina, dueli për kupën e parë të vitit

23/01/21 @ 09:55

23 JANAR 2021 NË ORA 14:00

FFK miraton Superkupën Prishtina-Drita në Antalya

Superkupa e Kosovës

FFK miraton Superkupën Prishtina-Drita në Antalya

12/01/21 @ 21:16


 
Të gjitha lajmet nga Superkupa e Kosovës