Të gjitha lajmet

SHANI TARASHAJ

Tarashaj fillon stërvitjet te ish skuadra e tij

Tarashaj fillon stërvitjet te ish skuadra e tij


11 January, 2021 @17:50

Mesfushori kosovar me nënshtetësi zvicerane, Shani Tarashaj, ka fillur të stërvitet te skuadra e Zurich-ut, me të cilën ka nënshkruar kontratë në fillim të këtij viti.

25 vjeçari i cili kishte mbetur një kohë të gjatë jashtë fushave të blerta për shkak të një lëndimi serioz, do të bëjë stërvitje të avancuar me ekipin U21 të Zurichut derisa ta kthejë formën e duhur.

Tarashaj deri më tani kishte qenë lojtar i lirë dhe ishte stërvitur individualisht me qëllim të rikuperimit nga lëndimi.

Futbollisti i cili është rritur në akademinë e Zurichut, së fundi luajti për skuadrën holandeze Emmen, tek e cila ishte i huazuar nga Evertoni.

Skuadra e Zurichut nëpërmjet webfaqes së saj ka shprehur mirëseardhje të ngrohtë për ish reprezentuesin e dikurshëm të përfaqësueses së Zvicrës.

KAPITENI I PARË I KOSOVËS

Anel Rashkaj i kthehet futbollit suedez

Foto: Orgryte/fb

21 January, 2021 @16:45

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës në futboll, Anel Rashkaj, i është kthyer futbollit suedez. Ai…

THE GUNNERS

Zyrtarizmi i Ozilit të Fenerbahce po vonohet, Arteta jep sqarime

Foto: Getty Images

21 January, 2021 @12:59

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ka dhënë disa sqarime se përse po vonohet zyrtarizimi i transferimit të Mesut Ozil te…

VETON TUSHA

Tusha: Falenderoj trajnerin për besimin, golin e dëshiroja shumë

20 January, 2021 @22:43

Futbollisti i ri kosovar, Veton Tusha, sot përjetoi një debutim ëndrrash. Talenti 18 vjeçar i cili vetëm 5 ditë më…

GALATASARAY - DENIZLISPOR

Veton Tusha debuton me gol, i shënon Galatasarayit

20 January, 2021 @19:10

Sulmuesi i ri i Kosovës, Veton Tusha, ka debutuar sot në Superligën turke të futbollit. Ai është futur si…

SHQIP NË BOTË

Dresevic mposhtë Avdijajn

20 January, 2021 @18:39

Skuadra e mbrojtësit kosovar Ibrahim Dresevic, Heerenveen, ka shënuar fitore sot përballë skuadrës së Donis Avdijajt, Emmen. Golat e ndeshjes…

Të gjitha lajmet nga International