Të gjitha lajmet

SOUTHAMPTON - MANCHESTER CITY

Test para super-derbit të Vitit të Ri

Fotot: premierleague.com

Test para super-derbit të Vitit të Ri

30 December, 2018 @19:01

Me Sergio Agueron dhe Fernandinhon e kthyer në 11-shen startuese, Manchester City i është kthyer fitoreve në Premier League, pasi që sot mposhti jo edhe aq lehtë Southamptonin, 1-3.

Golat e ndeshjes erdhën në pjesë të parë, ndërsa Manchester City tashmë në 10 ndeshje radhazi ka pranuar gol, një statistikë kjo që s’i ka bërë vaki qytetarëve që prej shkurtit të vitit 2015!

Bernardo Silva duket të jetë lojtari më në formë i Cityt këtë stinor, pasi që tashmë ai drejtpërdrejtë është involvuar në 10 gola (5 gola, 5 asistime) prej 19 ndeshjeve të zhvilluara në Premiership.

TABELA AKTUALE

Sergio Aguero ka shënuar tashmë golin e 50 nën drejtimin e Guardiolës, 16 më shumë sesa çdo lojtar tjetër prej se spanjolli u bë trajner i Cityt.

Sergio Aguero

Diferenca ndaj Liverpoolit ulet në 7 pikë pas fitores së sotme për Cityn, ndërsa më 3 janar do të jetë super derbi i vërtetë në Etihad, kur në mbrëmje citizens presin liderin e pamposhtur ende këtë stinor, Liverpool.

Me humbje, Southampton është futur në zonën e rënies së Premier League, ndërsa në duelin e radhës janë mysafir në Stamford Bridge të Londrës, ku i pret Chelsea.

VLERËSIMET E DERBIT

Notat e lojtarëve: ManUnited - Liverpool

Fotot: premierleague.com

21 October, 2019 @0:10

Adam Lallana i Liverpoolit erdhi nga banka rezervë për të shuar shpresat e Manchester Unitedit për fitore ndaj rivalit të…

KOSOVA NË FUTSALL

Nisin përgatitjet për kualifikime drejt Botërorit

Foto: FFK

20 October, 2019 @23:43

Kombëtarja e Kosovës në futsall e ka zhvilluar stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve për rrethin e dytë kualifikues…

PRISHTINA (F) - BASHKIMI (F)

Mbrojtja e fortë e Bashkimit (F), sjellë fitore në derbi

FOTO/ Bashkimi (F)

20 October, 2019 @21:31

Një fund fenomenal në ndeshjen derbi në Ligën e Femrave, ndodhi në mes të Prishtinës dhe Bashkimit. Vashat e Prishtinës…

BASHKIMI - PRIZRENI

Derbi i qytetit, i takoi Bashkimit

20 October, 2019 @21:00

Derbi lokal i Prizrenit, i takoi Bashkimit. Bashkimi e mposhti Prizrenin me rezultat 82-73 dhe e përfundoi serinë prej…

DENIZLISPOR - FENERBAHCE

Vedat Muriqi përsëri në skenë

20 October, 2019 @20:29

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, përsëri ishte më i miri në fitoren e Fenerbahçes. Feneri e mposhti Denizlisporin…

Të gjitha lajmet nga