Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BAVARIA

Trajneri më i shtrenjtë në histori dhe më i riu për Bayernin

Foto:Google

Trajneri më i shtrenjtë në histori dhe më i riu për Bayernin


27 April, 2021 @14:45

Julian Nagelsmann është trajneri më i shtrenjtë në histori. 25 milionë paguar nga Bayerni për RB Leipzig.

Në vitin 2006, me vetëm 19 vjet, lëndimet e shkaktuan tërheqjen e parakohshme të Nagelsmann nga futbolli. “Nëse do të kisha vazhduar të luaja, në moshën 40 vjeç, do të duhej të vishja një gju artificial”, tha ai.

Trajneri i ri i Bayernit beson se ai mund të kishte bërë një karrierë si një futbollist profesionist.
“Unë kisha kaq shumë lëndime sa që në një moment të caktuar e kuptova se nuk kishte kuptim të vazhdoja. Unë duhej të vendosja nëse kishte kuptim të vazhdoja të shtypja trupin tim dhe unë mora vendimin që nuk e kisha atë”, shtoi ai.

Julian Nagelsmann, do të mbushë 34 vjeç në korrik - do të bëhet trajneri më i ri në historinë e Bayern. Ai tashmë ka nderin të jetë trajneri më i ri në historinë e Bundesligës: pasi bëri debutimin e tij për Hoffenheim me 28 vjet në 2016.

Gjermani debutoi me Leipzig në 2019, në 31 vjet. Ai është, më i riu (33 vjet) që ka arritur një gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Nagelsmann, ka vetëm një titull, për momentin si trajner. Në Hoffenheim shkoi për të fituar Bundesligën U19 në 2013-14. Ai e bëri këtë pasi mundi Hannoverin me rezultat 0-5 në finale.


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga