Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TREPÇA - RAHOVECI

Trepça fiton ndaj Rahovecit, mban hapin me ndjekësit e kreut

Trepça fiton ndaj Rahovecit, mban hapin me ndjekësit e kreut


5 March, 2022 @15:26

Në ndeshjen e luajtur sot ndaj Rahovecit në shtëpi, skuadra e Trepçës ka arritur të largohet me 3 pikë.

Kundërshtarin sot Trepça e mposhti me rezultat 2-1 me anë të golave të shënuar nga Milivoje Govorko dhe Florent Hyseni.

TABELA AKTUALE

Kjo fitore bën që mitrovicasit të kenë pikë të barabarta me Lirinë e vendit të dytë në Grupin A të Ligës së Parë, kurse Rahoveci për momentin është i parafundit në këtë grup.

Xhiron e ardhshme, Trepça i shkon Phoenixit, kurse Rahoveci e pret Vëllaznimin.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë