Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ISTOGU - TREPÇA

Trepça me fitore ndaj Istogut, ndajnë pozitën e parë me 89-shin

Trepça me fitore ndaj Istogut, ndajnë pozitën e parë me 89-shin


28 August, 2021 @22:25

Skuadra e Trepçës e mposhti Istogun si mysafirë me rezultat 1-3.

Goli i parë i skuadrës mitrovicase erdhi nga Rodrigo Zalazar. Zalazar shënoi një super gol nga gjuajtja e lirë në minutën e 19’.

Epërsinë e dyfishoi Edis Ahmeti në minutën e 26’.

Rezultatin e ngushtoi Egzon Kurteshi i Istogut, derisa rezultatin e vulosi Enis Zabërgja dy minuta më vonë (59’).

TABELA AKTUALE

Trepça tani sikurse 89’-shi gjendet në krye të tabelës në Grupin A.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë