Të gjitha lajmet
{embed="/menu"}

SELEKTORI TURK PUBLIKON FTESAT

Turqia publikon listën për ndeshjen ndaj Shqipërisë

Turqia publikon listën për ndeshjen ndaj Shqipërisë

15 March, 2019 @15:16

Selektori i Turqisë, Şenol Güneş, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për përballjet kualifikuese të Grupit H për EURO 2020, ndaj Shqipërisë dhe Moldavisë.

Kështu, në listën e reprezentacionit të Turqisë janë thirrë:

PORTIERË: Mert Günok (Medipol Başakşehir), Muhammed Şengezer (Bursaspor),Uğurcan Çakır (Trabzonspor),Sinan Bolat (Royal Antwerp)

MBROJTËS: Gökhan Gönül (Beşiktaş), Zeki Çelik (LOSC Lille), Çağlar Söyüncü (Leicester City), Kaan Ayhan (Fortuna Düsseldorf), Merih Demiral (Sassuolo), Hasan Ali Kaldırım (Fenerbahçe), Emre Taşdemir (Galatasaray)

ORARI i NDESHJEVE dhe GRUPET KUALIFIKUESE PËR EURO 2020

MESFUSHORË dhe SULMUES: Deniz Türüç (Kayserispor) Efecan Karaca (Aytemiz Alanyaspor) Yusuf Yazıcı (Trabzonspor) Dorukhan Toköz (Beşiktaş) Emre Belözoğlu (Medipol Başakşehir) İrfan Kahveci (Medipol Başakşehir) Mahmut Tekdemir (Medipol Başakşehir) Mehmet Topal (Fenerbahçe) Oğuzhan Özyakup (Beşiktaş) Okay Yokuşlu (Celta Vigo) Yunus Mallı (Wolfsburg) Emre Kılınç (Demir Grup Sivasspor) Güven Yalçın (Beşiktaş) Hakan Çalhanoğlu (Milan), Burak Yılmaz (Beşiktaş) dhe Cenk Tosun (Everton).

SHIKO, të ftuarit e Panuccit

a

Shqipëria do të ndeshet me Turqinë më 22 mars në Loro Boriçi të Shkodrës, që do të jetë ndeshja e parë e ciklit kualifikues për EURO 2020 për kuqezinjtë.

Pas kësaj ndeshjeje, kuqezinjtë do të udhëtojnë për në Andorrë, ku do ta luajnë ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve.

SHORTI I ÇEREKFINALES

Çerekfinale të nxehta në Europa League 18/19

15 March, 2019 @13:13

Me hedhjen e shortit sot në zyret e UEFA-së është kuptuar rruga deri në finale të Europa Ligws. Çiftet…

SHORTI ÇEREKFINAL

Çiftet dhe rruga deri në finale të Ligës së Kampionëve

15 March, 2019 @12:13

Me hedhjen e shortit sot në zyret e UEFA-së është kuptuar rruga deri në finale të Ligës së Kampionëve. …

ARSENAL - RENNES

Përmbysje me Aubën në formë

14 March, 2019 @23:28

Arsenal ka arritur që të sigurojë një biletë për çerekfinale të Europa Ligës, duke e mposhtur sot Rennesin francez në…

INTER - EINTRACHT FRANKFURT

Eintracht ia terron Interit

14 March, 2019 @23:17

Pas barazimit në ndeshjen e parë të zhvilluar në Frankfurt, 0-0, Inter është mposhtur në shtëpi nga Eintrachti 0-1 për…

LISTA

Lista e Kosovës ndaj Danimarkës e Bullgarisë

14 March, 2019 @15:01

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar ftesat për 24 futbollistë që do të paraqiten për Kosovën në përballje ndaj…

XHIRO XX

Orari i ndeshjeve në Ligën e parë (XX)

14 March, 2019 @14:09

Këtë fundjavë zhvillohet xhiroja e 20, në Ligën e parë të Kosovës në futboll.  Orari i ndeshjeve të fundjavës: …

REAL MADRID

Real Madrid zyrtarizon përforcimin e ri

14 March, 2019 @14:01

Gjigandi spanjoll, Real Madrid, ka zytarizuar përforcimin e ri të skuadrës nën drejtimin e trajnerit Zinedine Zidane. a

LISTA E PANUCCIT

Kuqezinjtë gati për Turqinë e Andorrën

14 March, 2019 @13:30

Selektori i Shqipërisë, Christian Panucci ka publikuar listen e futbollistëve të ftuar për përballjet kualifikuese të Grupit H për EURO…

LISTA

Lista e Kosovës ndaj Danimarkës e Bullgarisë

14 March, 2019 @15:01

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar ftesat për 24 futbollistë që do të paraqiten për Kosovën në përballje ndaj…

LISTA E PANUCCIT

Kuqezinjtë gati për Turqinë e Andorrën

14 March, 2019 @13:30

Selektori i Shqipërisë, Christian Panucci ka publikuar listen e futbollistëve të ftuar për përballjet kualifikuese të Grupit H për EURO…

SELEKTORI BULLGAR PUBLIKON FTESAT

Bullgaria publikon listën për ndeshje ndaj Kosovës

Foto: Bulgarian FA/Official

12 March, 2019 @20:22

Selektori i Bullgarisë, Petr Hubchev, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për përballjet kualifikuese të Grupit A për EURO…

BILETAT ONLINE

VIP-at s’po blejnë bileta

TOPSPORTI/ A. P.

12 March, 2019 @15:11

Pas vetëm 24 orëve, tashmë bileta për ndeshjen Kosova - Bullgaria që zhvillohet në Fadil Vokrri të Prishtinës, nuk ka.…

BILETAT FLUTUROJNË

Vetëm VIP dhe Jug, për Kosovë-Bullgari

11 March, 2019 @18:28

Brenda tre orëve të fundit prej se u hodhën në shitje biletat për përballjen e parë kualifikuese të Kosovës ndaj…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020