Të gjitha lajmet

REAL MADRID

Real Madrid zyrtarizon përforcimin e ri

Real Madrid zyrtarizon përforcimin e ri

14 March, 2019 @14:01

Gjigandi spanjoll, Real Madrid, ka zytarizuar përforcimin e ri të skuadrës nën drejtimin e trajnerit Zinedine Zidane.

a

Éder Militão, do të jetë pjesë e Realit që nga përfundimi i këtij sezoni, derisa kontrata e tij do të jetë gjashtë vjeçara deri më 2025.

Militão 21 vjeçare, aktualisht është pjesë e Portos, kurse mbrojtësi brazilian, se sa i ka kushtuar Real Madridit nuk është bërë i ditur.

Mediat spanjolle shkruajnë se lojtari do t’i kushtojë Realit 50 milionë euro, mirëpo kjo nuk është bërë e ditur ende zyrtarisht.

LUKA MODRIC

Zidane konfirmon interesimin

23 May, 2019 @14:46

Mesfushori kroat i Real Madridit, Luka Modric, që po përfolet për një largim të mundshëm nga skuadra, duket se do…

MESFUSHORI HOLANDEZ

Barcelona identifikon dhe siguron talentin e Groningenit

Foto: MundoDeportivo

23 May, 2019 @13:37

Skuadra e Barcelonës ka nënshkruar zyrtarisht kontratë deri në vitin 2022 me talentin holandez, Ludovit Reis. Reis që do…

ANDRE SILVA

Rikthehet në Milan

21 May, 2019 @15:07

Sulmuesi portugez që ishte huazuar te Sevilla këtë stinor, Andre Silva, ka konfirmuar mos vazhdimin e klubin dhe kthimin e…

SIGUROJNË LALIGAN

Pas 2 sezonesh, rikthehen në La Liga

21 May, 2019 @0:26

Me katër pikë më shumë sesa ndjekësi i parë, tre xhiro para fundit të stinorit në Segunda Division, Osasuna ka…

NJOFTIMI ZYRTAR

Griezmann largohet nga Atletico

15 May, 2019 @0:08

Edhe zyrtarisht sulmuesi francez i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, ka bërë të ditur se do të largohet në fund të…

Të gjitha lajmet nga La Liga