Të gjitha lajmet

JUVENTUS - ATLETICO MADRID

3ristiano s’fal

Foto: UCL/fb

3ristiano s’fal

12 March, 2019 @22:56

I pakapshëm dhe i pamëshirshëm në Ligë të Kampionëve, edhe njëherë është treguar Cristiano Ronaldo.

Shënoi dy herë me kokë dhe një penallti për të çuar Juventusin me 3-0 në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke ia shuar epërsinë prej 2-0 që e mbante Atletico Madrid nga ndeshja e parë.

SKEMA e CHAMPIONS LEAGUE

Juventusi vazhdon të shpresojë në Ligë të Kampionëve, ndërsa Diego Simeone me ekipin e tij, mbetet të mendohen për lojën e zbehtë dhe të pashpresë sonte, që i eliminoi nga gara.

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Barcelona - Liverpool

1 May, 2019 @23:26

BARCELONA: Marc-Andre ter Stegen 7, Sergi Roberto 5, Gerard Pique 7, Clement Lenglet 5, Jordi Alba 7, Sergio Busquets 7,…

SEMIFINALS: BARCELONA - LIVERPOOL

Messi 600, Barcelona ‘një këmbë’ në finale

1 May, 2019 @23:01

Barcelona ‘me një këmbë’ në finale! Skuadra katalunase ka arritur që me rezultat 3-0 ta mposhtë Liverpoolin në duelin e…

SEMIFINALS: BARCELONA - LIVERPOOL

Barcelona vs. Liverpool, 11-shet startuese

1 May, 2019 @19:48

Një gjysmëfinale fantastike pritet të jetë kjo e sontmja mes Barcelonës dhe Liverpoolit në ‘Camp Nou’! FORMACIONET STARTUESE Barcelona XI:…

SEMIFINALS: TOTTENHAM - AJAX

Fitore në Londër, Ajaxi i afrohet finales

30 April, 2019 @23:05

Vazhdon super forma e Ajaxit në ndeshjet jashtë shtëpisë në Evropë! Pas Real Madridit e Juventusit, sonte Ajaxi e ka…

SEMFINALS: TOTTENHAM - AJAX

Tottenham vs. Ajax, 11-shet startuese

30 April, 2019 @20:06

Me fillim nga ora 21:00, sonte luhet ndeshja e parë gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve, ku mes vete në Londër…

Të gjitha lajmet nga Champions League