Të gjitha lajmet

ROMA - EMPOLI

Rikthimi triumfal

Rikthimi triumfal

11 March, 2019 @23:05

Claudio Ranieri është rikthyer triumfalisht në Romë.

TABELA AKTUALE

Pas aventurës tetë vjeçare nëpër Evropë, Ranieri ka nisur me fitore kampanjën e fund sezonit 2018/19 me Romën, duke e mposhtur sonte Empolin në Olimpico, 2-1.

Patrick Schick

E tërë ndeshja është përcaktuar për gjysmë ore lojë, ku Roma shënoi me Stephan El Shaarawyn (9’) dhe Patrick Schickun (33’) për fitoren 2-1, që tashmë është tre pikë larg pozitës së katërt në Serie A.

MEDIA

Moise Kean te rivali i përbetuar

Foto: juventus/fb

30 April, 2019 @14:30

Ylli i ri i Juventusit, Moise Kean, mund të përfundojë te rivali i përbetuar i bianconerëve, Inter. Sipas Corriere…

GENNARO GATTUSO

Koha për largim

30 April, 2019 @12:59

Katër xhirot e fundit, janë katër mundësitë e fundit për ish mesfushorin tash trajnerin e Milanit, Gennaro Gattuso. A…

ATALANTA - UDINESE

Atalanta në Ligë të Kampionëve?!

Foto: Atalanta/fb

29 April, 2019 @23:09

Atalanta e Gian Piero Gasperinit është vetëm katër xhiro larg senzacionit! Me fitoren e sontme ndaj Udineses, që ende s’ka…

COPPA ITALIA 1/2: ATALANTA - FIORENTINA

Xhimshiti e Berisha në finale të Kupës

Foto: Atalanta/fb

25 April, 2019 @22:57

Atalanta ka arritur të përmbys epërsinë e hershme të Fiorentinës 0-1 për të fituar ndeshjen 2-1 dhe për të siguruar…

COPPA ITALIA 1/2: MILAN-LAZIO

Lazio i Strakoshës eliminon Milanin

Foto: Lazio/fb

24 April, 2019 @23:16

Lazio është finaliste e Kupës së Italisë për herë të tretë në pesë vitet e fundit.  Pas duelit të…

Të gjitha lajmet nga Serie A