Të gjitha lajmet

TË RIKTHYERIT PËRGJATË HISTORISË

9 trajnerë janë rikthyer te Reali

9 trajnerë janë rikthyer te Reali

11 March, 2019 @22:50

Në historinë e Real Madridit, për rikthimin e rezultateve në klub përgjatë historisë, me Zinedine Zidane‘in sonte numri i trajnerëve është ngritur në nëntë.

Këta janë trajnerët që kanë arritur të bindin kryesinë e Real Madridit për tu rikthyer në pozitë të trajnerit së paku për herë të dytë, derisa ka trajnerë që këtë e kanë bërë edhe më shumë.

Jacinto Quincoces (1945/46 dhe 1947/48), Baltasar Albeniz (1946/47 dhe 1950/51), Miguel Munoz (1959 dhe 1960 - 1974), Luis Molowny (1974, 1977/79, 1982 dhe 1985/86), Alfredo di Stefano (1982/84 dhe 1991), Leo Benhacker (1986/1989 dhe 1992), Jose Antonio Camacho (1998 dhe 2004), Fabio Capello (1996/97 dhe 2006/07) dhe Zinedine Zidane (2016 - 2018 dhe 2019).

E FUNDIT

Valverde shkarkohet sot

28 May, 2019 @12:32

Ditë e shkarkimeve duket të jetë sot në ekipet e njohura të futbollit. Pas Gennaro Gattusos, që pak më…

COPA DEL REY FINAL

Super Valencia befason! Fiton Kupën e Mbretit

Fotot: mundodeportivo.com

26 May, 2019 @0:44

Kevin Gameiro dhe Rodrigo kanë shënuar në finale, derisa Valencia luftarake ka shënuar fitore dhe ka fituar Kupën e Mbretit…

LUKA MODRIC

Zidane konfirmon interesimin

23 May, 2019 @14:46

Mesfushori kroat i Real Madridit, Luka Modric, që po përfolet për një largim të mundshëm nga skuadra, duket se do…

MESFUSHORI HOLANDEZ

Barcelona identifikon dhe siguron talentin e Groningenit

Foto: MundoDeportivo

23 May, 2019 @13:37

Skuadra e Barcelonës ka nënshkruar zyrtarisht kontratë deri në vitin 2022 me talentin holandez, Ludovit Reis. Reis që do…

ANDRE SILVA

Rikthehet në Milan

21 May, 2019 @15:07

Sulmuesi portugez që ishte huazuar te Sevilla këtë stinor, Andre Silva, ka konfirmuar mos vazhdimin e klubin dhe kthimin e…

Të gjitha lajmet nga La Liga