Të gjitha lajmet

ZINEDINE ZIDANE

Kthehet legjenda

Kthehet legjenda

11 March, 2019 @18:36

Zinedine Zidane është rikthyer te Real Madrid. Ekipi madrilen ka bërë zyrtar lajmin para pak çastesh, duke theksuar se Zidane ka nënshkuar kontratë deri më 30 qershor 2022 me ekipin e mbretërve.

Pas largimit të tij në fund të stinorit të kaluar me 3 Champions League të fituar, 2 Kupa Botërore për Klube, 2 Superkupa Evropiane, 1 La Liga dhe 1 Superkupë të Spanjës - Zidane kthehet.

Që nga fillimi i sezonit Real Madrid nuk ka qenë asnjëherë ai Reali i viteve të kaluara dhe pasi ndërroi Julen Lopeteguin me Santiago Solarin, tashmë edhe këtij të fundit pas eliminimit të befasishëm nga Liga e Kampionëve, i erdh fundi.

SQARIMI I RREGULLIT TË RI DHE ARSYETIMI

5 zëvendësime me 3 kërkesa, rregulli i ri FIFAs

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

9 May, 2020 @0:32

Shtëpia botërore e futbollit (FIFA) sot ka bërë një shtesë të përkohshme në rregullat e saja për futbollin duke shtuar…

GULFSTREAM G200

Cristiano Ronaldo dhe aeroplani i tij luksoz

6 May, 2020 @18:29

Superylli portugez i futbollit, Cristiano Ronaldo, ditë më parë arriti në Torino për tu karantinuar para se të nis stërvitjet…

MANCHESTER CITY

De Bruyne sinjalizon largimin?

3 May, 2020 @17:54

Premier Liga nuk dihet ende se kur do të rikthehet, mirëpo kjo nuk i ndalë lojtarët që ta planifikojnë të…

BAVARIA

Bayern zyrtarizon kanadezin deri më 2025

SShot: https://fcbayern.com/us

21 April, 2020 @20:16

Futbollisti i talentuar 19 vjeç, kanadezi Alphonso Davies, zyrtarisht ka nënshkruar kontratë të re me Bayern Munchenin deri në qershor…

MEDIA TALK

UEFA dhe ECA pajtohen: ligat në korrik, garat evropiane në gusht

13 April, 2020 @13:59

Lajmi i fundit për mbarëvajtjen dhe organizimin e ndeshjeve të mbetura në të gjitha garat për stinorin e mbetur 2019/20…

Të gjitha lajmet nga Champions League