Të gjitha lajmet

TE ARSENAL

Granit Xhaka, lojtar i ndeshjes në derbi

Foto: PremierLeague.com

Granit Xhaka, lojtar i ndeshjes në derbi

10 March, 2019 @21:50

Pas përballjes derbi të zhvilluar sot ndërmjet Arsenalit dhe Manchester Unitedit, Granit Xhaka është shpallë lojtari i ndeshjes duke qenë më i vlerësuari nga BBC Sport.

Në notimet e BBCs Xhaka ka marrë notën 7.42 duke e kaluar portierin e ekipit Bernd Leno për 0.06, 7.36. Ndërsa i treti te Arsenali ka qenë Pierre Emerick Aubameyang me notë 7.09.

Raporti dhe golat e ndeshjes

Sa i përket ekipit humbës, notën më të madhe e ka marrë Romelu Lukaku 5.03, i pasuar nga Luke Shaw 4.78 dhe Marcus Rashford 4.61.

Me fitore ndaj Unitedit sot, Arsenal i është kthyer pozitës së katërt në Premier Ligë. E United ka pësuar për herë të parë në elitën angleze prej se ekipin e mori nën udhëheqje norvegjezi Ole Gunnar Solskjaer.

Përzgjedhja e BBCs bazohet në vlerësimet e lexuesve të webfaqes.

MANCHESTER UNITED

Bojkot klubit, kërkohet ndërrimi i kryesisë!

7 May, 2019 @19:29

Me hashtagun #UnfollowManUnited, tifozët e Manchester United në rrjetet sociale kanë filluar një fushatë për bojkotimin e klubit që ata…

U ULEN RROGAT

Manchester United dënon lojtarët

7 May, 2019 @16:39

Futbollistët e Manchester Unitedit sezonin e ardhshëm do të pagohen 25% më pak nga rrogat e tyre aktuale. Ky…

JAMIE VARDY

5-shja e bën më të mirin

7 May, 2019 @16:20

Sulmuesi i Leicester Cityt, Jamie Vardy, është përzgjedhur lojtari më i mirë i muajit prill në Premier Ligë sot. …

PEP GUARDIOLA

100% për të dytën në 3 muajt e fundit

7 May, 2019 @16:09

Pep Guardiola, është përzgjedhur trajneri më i mirë i muajit prill në Premier Ligë. Kjo është hera e dytë…

TREGIMI I MOMENTIT

Të gjithë brohoritën “mos shuto”, por ai shënoi

Foto: premierleague.com

7 May, 2019 @12:15

Prej trajnerit Pep Guardiola, e deri te futbollistët si Raheem Sterling dhe Sergio Aguero - janë konfirmuar t’i kenë brohoritur…

Të gjitha lajmet nga Premier League