Të gjitha lajmet

LIRIA - DRENICA

Pa fitues mes Lirisë e Drenicës

TOPSPORTI / ARKIV

Pa fitues mes Lirisë e Drenicës

10 March, 2019 @15:33

Liria
Drenica
Liria 1 : 1 Drenica
Fatih KARAHODA 24' Edon PASOMA 31'

Stadiumi "Përparim Thaqi", Prizren

Pas fitores në një takim mjaft të vështirë ndaj Trepçës ‘89 në Mitrovicë, skuadra e Lirisë ka dështuar të fitojë në ndeshjen e luajtur sot ndaj Drenicës në shtëpi.

Prizrenasit kaluan të parët në epërsi me golin e Fatih Karahodës në minutën e 24’, mirëpo reagimi i mysafirëve ishte i shpejtë, me Edon Pasomën që shënoi për 1-1 në minutën e 31’.

TABELA AKTUALE

Në vazhdim të ndeshjes gola të tjerë nuk pati dhe skuadrat u detyruan të pajtohen me barazim, një rezultat ky që momentalisht nuk i konvenon aspak Lirisë, marrë parasysh gjendjen aktuale në tabelë.

Në anën tjetër, Drenica mbetet e qetë në vendin e pestë në tabelën e klasifikimit.

KEK-u - PRISHTINA

Fitore e Prishtinës, ndjekja e kreut vazhdon

10 March, 2019 @15:27

Në ndeshjen e luajtur sot ndaj KEK-ut në Obiliq, skuadra e Prishtinës ka arritur të shënojë fitore me rezultat 1-2. …

VLLAZNIA - VUSHTRRIA

Pas 10 fitoreve radhazi, lideri mposhtet!

10 March, 2019 @15:17

Pas 10 fitoreve radhazi në Ligën e Parë, skuadra e Vushtrrisë ka pësuar humbje minimale në takimin e luajtur sot…

VËLLAZNIMI - DUKAGJINI

Jeton Dushi për fitoren e Vëllaznimit

Foto: KF Vëllaznimi

10 March, 2019 @15:14

Pas barazimit si mysafir i Drenasit xhiron e kaluar, Vëllaznimi ka shënuar sot fitore ndaj njërit prej rivalëve për t’u…

LIVERPOOL - BURNLEY

Liverpooli s’gabon, gara vazhdon

Foto: Squawka

10 March, 2019 @14:54

Pak para sfidës së rëndësishme ndaj Bayernit në Champions League, Liverpooli ka arritur të shënojë fitore ndaj Burnleyt në Premier…

SOUTHAMPTON - TOTTENHAM

Tottenhami dështon për të katërtën rresht

9 March, 2019 @17:48

Gëzimi për faktin që shumë shpejt do të luajnë në stadiumin e tyre të ri dhe momentumi i fituar pas…

BUNDESLIGA

Kemi ndryshim kryesuesi në Bundesligë

9 March, 2019 @17:23

Për herë të parë që një kohë të gjatë, Bayerni është rikthyer në krye të Bundesligës gjermane. Verdhezinjtë e Dortmundit,…

ONIX - RAMIZ SADIKU

Enis Miranaj për fitoren e Onixit

9 March, 2019 @15:34

Në takimin që u luajt sot në Istog në kuadër të Ligës së Parë, Onixi ka shënuar fitore me rezultat…

LLAPI - TREPÇA '89

E treta rresht, i afrohet kreut

9 March, 2019 @15:29

Vazhdon forma e mirë e Llapit në pranverë! Pas fitoreve të njëpasnjëshme në takimet e vështira ndaj Prishtinës dhe Gjilanit,…

KEK-u - PRISHTINA

Fitore e Prishtinës, ndjekja e kreut vazhdon

10 March, 2019 @15:27

Në ndeshjen e luajtur sot ndaj KEK-ut në Obiliq, skuadra e Prishtinës ka arritur të shënojë fitore me rezultat 1-2. …

LLAPI - TREPÇA '89

E treta rresht, i afrohet kreut

9 March, 2019 @15:29

Vazhdon forma e mirë e Llapit në pranverë! Pas fitoreve të njëpasnjëshme në takimet e vështira ndaj Prishtinës dhe Gjilanit,…

DRITA - FERIZAJ

Nwabueze vendos, kampioni vazhdon fitoret

9 March, 2019 @15:26

Pas fitoreve ndaj Ballkanit dhe KEK-ut, skuadra e Ferizajit u mposht sot nda skuadra e Dritës në Gjilan. Kampiones së…

ORARI DHE GJYQTARËT

2 të shtunën, 4 të dielën

Foto: FCPrishtina/fb

8 March, 2019 @23:35

Përballjet e xhiros së XXII të Superligës së Kosovës në futboll luhen më 9 dhe 10 mars. Më 9…

ZEKIRIJA RAMADANI

Objektivi u arrit

7 March, 2019 @0:13

Feronikeli ka vazhduar të mbajë distancën 5 pikëshe në krye të  klasifikimit të Superligës, pasi që sot kapi barazimin ndaj…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga