Të gjitha lajmet

BUNDESLIGA

Kemi ndryshim kryesuesi në Bundesligë

Kemi ndryshim kryesuesi në Bundesligë

9 March, 2019 @17:23

Për herë të parë që një kohë të gjatë, Bayerni është rikthyer në krye të Bundesligës gjermane.

Verdhezinjtë e Dortmundit, që kishin epërsi të konsiderueshme të pikëve pak muaj më parë, tashmë kanë zbritur në pozitën e dytë përkundër fitores së shënuar sot ndaj Stuttgartit në shtëpi.

Kjo për shkak se fitorja e thellë e Bayernit me rezultat 6-0 ndaj Wolfsburgut i bën bavarezët liderë falë golaverazhit më të mirë.

TABELA AKTUALE

Pas 25 xhirove të zhvilluara në Bundesligë, Bayerni dhe Dortmundi kanë pikë të barabarta, mirëpo kreu momentalisht i takon bavarezëve falë golaverazhit.

Në ndeshjet e tjera të zhvilluara me fillim nga ora 15:30 në Bundesligë, Freiburgu e ka mposhtur Herthën e Berlinit me rezultat 2-1, derisa Leipzigu dhe Augsburgu kanë luajtur mes vete pa gola.

MILOT RASHICA

Super goli i Rashicës nuk mjaftoi për fitore

26 October, 2019 @21:56

Një gol i shënuar nga distanca nga ylli i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, nuk mjaftoi për fitoren e Werder…

FRANKFURT - WERDER

Rashica shënon, ia siguron pikën Werderit

6 October, 2019 @19:54

Duke qenë i saktë nga pika e bardhë në minutat shtesë të ndeshjes, Milot Rashica shënoi për 2-2 në ndeshjen…

SHQIP NË BOTË

Super Rashica, shënon me t’u rikthyer në formacion

28 September, 2019 @19:18

Me t’u rikthyer në formacionin startues të Werderit pas lëndimit, Milot Rashica menjëherë ka gjetur rrjetën! Vushtrriasi shënoi një supergol…

BILD

Nëse s’mbron Neuer, s’japim lojtarë për reprezentacion

25 September, 2019 @15:02

Kreu i Bayern Munichut, Uli Höness ka deklaruar se klubi nuk do të dërgojë asnjë lojtar në kombëtare gjermane nëse…

MILOT RASHICA

Lajm i mirë, Milot Rashica rikthehet në stërvitje

10 September, 2019 @19:18

I lënduar për ndeshjet e Kosovës këtë muaj, Milot Rashica tashmë duket pranë rikthimit. Ky lajm vjen nga faqja zyrtare…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga