Të gjitha lajmet

BORDEAUX

Rikthimi në Evropë, detyra e parë në Francë

Foto: Bordeaux Official/ tw

Rikthimi në Evropë, detyra e parë në Francë

8 March, 2019 @23:00

Trajneri, emri i të cilit ndërlidhej deri sot si trajner i mundshëm i Romës, është zyrtarizuar te Bordeaux në Ligue 1.

Portugezi, Paulo Sousa ka nënshkruar kontratë 3.5 vjeçare me ekipin e Bordeaux. Trajneri 48 vjeç do të bëhet trajner i tretë i stinorit te ekipi francez, pas Ricardos të larguar së fundi dhe Gustavo Poyetit të larguar në fillim të stinorit.

Paulo Sousa së fundi ka qenë trajner i ekipit kinez Tianjin Quanjian, ndërsa emër bëri si trajner i Fiorentinës në periudhën 2015-17. Më parë ka drejtuar edhe ekipe angleze si QPR, Swansea, Leicester, pastaj Videoton, Maccabi Tel Aviv dhe Basel.

COUPE DE FRANCE

Rennais shokon Parisin në finale

27 April, 2019 @23:45

Kur as qindra milionat e harxhuara nuk kryejnë punë, tregon bukurinë e futbollit dhe rëndësinë e lojës. Pas vetëm…

PARIS ST GERMAIN - MONACO

E dyta me radhë, Parisi feston

21 April, 2019 @23:00

Paris St Germain siguroi titullin e kampionit kur Lille barazoi sot ndaj Toulouse’it 0-0. E më vonë, kur nisi…

LILLE - PSG

Më e thella në 19 vite

14 April, 2019 @23:04

Fishkëllima e referit në përballjen Lille - PSG i ka dhënë fund “dhunës” së përjetuar të mysafirëve. Lille posa…

REIMS - LILLE

Zëvendësuesi i Zenelit shënon në barazim

Foto: Reims Official/fb

7 April, 2019 @17:51

Mesfushori i Kosovës, Arbër Zeneli, ka qenë startues në ndeshjen e ekipit të tij Reims në përballje ndaj Lille’it që…

REIMS - NANTES

75 minuta në fitore, pranë garave evropiane

Foto: Reims Official/fb

17 March, 2019 @17:04

Mesfushori i Kosovës, Arbër Zeneli, tashmë ka stabilizuar veten në 11-shen startuese të ekipit të tij Stade de Reims dhe…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1