Të gjitha lajmet

NË KRYEQYTET

Detyra e 19 e Ranierit

Foto: ASRoma/fb

Detyra e 19 e Ranierit

8 March, 2019 @17:45

Një ditë pas njoftimit për largimin e Eusebio di Francescos, Roma ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës.

Claudio Ranieri 67 vjeç që u shkarkua nga detyra e tij në Fulham tetë ditë më parë, do të drejtojë Romën deri në fund të stinorit.

“Jam i kënaqur që u ktheva në shtëpi. Kur të thërret Roma, është e pamundur t’i thuash jo,” ka thënë Ranieri në deklaratën e parë të tij si trajner i giallorossëve.

Di Francesco u shkarkua pas eliminimit të Romës nga Liga e Kampionëve, që u mposht në vazhdime nga Portoja të mërkurën.

Ranieri ka drejtuar Romën në periudhën 2009 - 2011.

Kjo është hera e tetë që Ranieri merr drejtimin e një skuadre nga Serie A dhe e para në Itali prej se u shkarkua nga detyra e trajnerit të Interit në vitin 2012.

Në total, kjo është e 19-ta herë që emërohet trajner në një ekip.

ONLINE SALES

Biletat po shiten ‘si hallvë’

TOPSPORTI/ A. P.

8 March, 2019 @15:57

Biletat me çmim prej 15 eurove duket të jenë më të shiturat deri tani për ndeshjet e Kosovës ndaj Danimarkës…

BILETAT

Kur fillon shitja e biletave?

TOPSPORTI/ A.P

8 March, 2019 @14:25

Në prag të dy ndeshjeve që Kosova i luan këtë muaj, FFK ka njoftuar se kur do të fillojë shitja…

PËRMBLEDHJE: 1/8 E FINALES

Më të fortit fitojnë

Fotot: UEL/fb

8 March, 2019 @0:13

Ekipet që llogariten favorite të stinorit në Europa Ligë, Chelsea dhe Napoli, kanë shënuar fitore bindëse në përballjet e para…

ÇMIMET E BILETAVE

Sa janë ngritur çmimet e biletave për ndeshjet e Kosovës?

TOPSPORTI/ A. P.

7 March, 2019 @23:20

Në konferencën e sotme për shtyp të FFK-së ndër të tjera është thënë se “sipas të gjitha gjasave” biletat për…

ZEKIRIJA RAMADANI

Objektivi u arrit

7 March, 2019 @0:13

Feronikeli ka vazhduar të mbajë distancën 5 pikëshe në krye të  klasifikimit të Superligës, pasi që sot kapi barazimin ndaj…

MIREL JOSA

Lufta vazhdon

7 March, 2019 @0:12

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, pas barazimit të sotëm ndaj Feronikelit 1-1 në Fadil Vokrri ka thënë se lufta e…

PORTO - ROMA

Vazhdimet sjellin çerekfinalistin

6 March, 2019 @23:52

Fitorja e Romës 2-1 në ndeshjen e parë në Olimpico, u barazua nga Portoja sonte në Dragao. Portugezët arritën…

PARIS ST GERMAIN - MANCHESTER UNITED

Në minutat shtesë, United shtang Parisin

Foto: UCL/fb

6 March, 2019 @23:17

Manchester United ka arritur thuajse të pamundurën. Atë që pak kush e kishte pritur pas disfatës 0-2 në Old Trafford…

PRISHTINA - FERONIKELI

Derbi pa fitues, diferenca s’ndryshon

6 March, 2019 @19:02

Në ndeshjen mbyllëse të xhiros XXI, në derbin ndërmjet Prishtinës dhe Feronikelit, nuk doli fitues. Ndeshja përfundoi me rezultat të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Feronikeli

FOTO/ prishtinafc.com

6 March, 2019 @16:16

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Feronikelit. PRISHTINA: Visar Bekaj, Armend Thaqi, Leotrim Bekteshi, Ahmet Haliti, Jamal Arago,…

ANDREA PIRLO

Pirlo kthehet te Juventus

Foto: FIFA

4 March, 2019 @22:28

Raportet e mediave italiane kanë bërë të ditur se mesfushori i famshëm i Italisë, Andrea Pirlo pritet të kthehet te…

DAILY MAIL

Icardi për Lukakun

4 March, 2019 @22:02

Britanikja Daily Mail në faqet sportive të saj ka bërë të ditur se Manchester United është i interesuar të ndërrojë…

MILAN - SASSUOLO

Milani mbi Interin

2 March, 2019 @20:14

Me fitoren minimale ndaj Sassuolos, skuadra e Milanit ka arritur ta kalojë Interin në tabelën e klasifikimit. Trepikëshi i Milanit…

MILAN - EMPOLI

Prapë Piatek, prapë fitore

Foto: ACMilan/tw

22 February, 2019 @22:27

Fitorja e tretë me radhë e Milanit në Serie A dhe përsëri në listën e golashënuesve përforcimi i janarit, Krzysztof…

INTER - SAMPDORIA

Inter mban distancën ndaj Milanit me Nainggolanin

17 February, 2019 @21:53

Skuadra e Interit ka arritur të mposht Sampdorian me diferencë minimale 2-1, përkundër se në pjesën më të madhe të…

Të gjitha lajmet nga Serie A