Të gjitha lajmet

PARIS ST GERMAIN - MANCHESTER UNITED

Në minutat shtesë, United shtang Parisin

Foto: UCL/fb

Në minutat shtesë, United shtang Parisin

6 March, 2019 @23:17

Paris Saint Germain
Manchester United
Paris Saint Germain 1 : 3 Manchester United
Juan BERANT 12' 2', 30' Romelu LUKAKU, 90'+4 Marcus RASHFORD

Stadiumi: Parc des Princes, Paris.

Manchester United ka arritur thuajse të pamundurën. Atë që pak kush e kishte pritur pas disfatës 0-2 në Old Trafford nga Paris St Germain, nën besimin e Ole Gunnar Solskjaerit, djajt e kuq e kanë arritur sonte duke fituar 1-3 në Parc des Princes.

“Do të na duhet të kalojmë një mal,” kishte thënë Solskjaer, pas disfatës nga Parisi në ndeshjen e parë, duke bërë të ditur se beson, por duhet një mund i madh dhe se nuk është i pamundur kualifikimi.

CHAMPIONS LEAGUE SKEMA

E kjo, sonte u arrit. Parisi u shua në minutat shtesë të takimit, kur pranë rezultatit 1-2 në të mirë të Unitedit, një penallti e dhënë me ndihmën e VAR-it, u konkretizua nga i riu Marcus Rashford, që shënoi karshi Gigi Buffonit për 1-3.

Manchester United është çerekfinalist i Ligës së Kampionëve, ndërsa Paris St Germain pabesueshëm mbeti jashtë garës.

Përndryshe, Manchester United bëhet ekipi i parë që arrin të kthejë humbjen prej 0-2 në terren të vetë, për tu kualifikuar në xhiron e radhës.

PRISHTINA - FERONIKELI

Derbi pa fitues, diferenca s’ndryshon

6 March, 2019 @19:02

Në ndeshjen mbyllëse të xhiros XXI, në derbin ndërmjet Prishtinës dhe Feronikelit, nuk doli fitues. Ndeshja përfundoi me rezultat të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Feronikeli

FOTO/ prishtinafc.com

6 March, 2019 @16:16

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Feronikelit. PRISHTINA: Visar Bekaj, Armend Thaqi, Leotrim Bekteshi, Ahmet Haliti, Jamal Arago,…

DRENICA - FLAMURTARI

Dy gola në dy minuta që vendosën ndeshjen

Foto: KFDrenica/fb

6 March, 2019 @15:59

Në një ndeshje ku pritej që të ketë më shumë gola për shkak të nevojës së ekipeve për fitore, Drenica…

FERIZAJI - KEK

Super Ferizaji nën Sokolin, e treta në katër ndeshje

Foto: KFFerizaji/fb

6 March, 2019 @15:55

Ekipi i Ferizajit ka marrë krahë në pranverë. Me ardhjen e Bylbyl Sokolit në krye të shtabit teknik ferizajasit tashmë…

GJILANI - LLAPI

Llapi minimalisht, por sigurtë

Foto: KFLlapi/fb

6 March, 2019 @15:40

Llapi po vazhdon ndjekjen e kreut dhe atë sigurtë. Loja e mirë e ekipit llapjan që po sjell rezultate nën…

TREPÇA'89 - LIRIA

Me Celinën, vjen fitorja e parë

6 March, 2019 @15:28

Liria ka arritur fitoren e parë në pranverë. Fitorja e parë ka ardhur me trajnerin e ri të skuadrës, Erdogan…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Flamurtari

6 March, 2019 @13:29

Janë publikuar formacionet zyrtare të Drenicës dhe të Flamurtarit. DRENICA: Ymeri, Sykaj, Thaqi, Islamaj, Lushtaku, Mustafa, Bardhi, Dajaku, Uka, Prokshi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Liria

6 March, 2019 @13:21

Janë publikuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe të Lirisë. TREPÇA ‘89: Beqiri, Pira, Basriu, Asare, Mersini, Jashari, Hyseni, Hoti,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - KEK-u

6 March, 2019 @13:14

Janë publikuar formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të KEK-ut. FERIZAJ: Blakçori, Shoshi, Kuka, Mone, Demiri, Dautaj, Shala, B.Shabani, Dren Gashi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Llapi

6 March, 2019 @13:09

Janë publikuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Llapit. GJILANI: Haxhihamza, Kastrati, Lila, Magani, Papuqi, Keita Aziz, Jefferson, Shabani, Hajdari,…

BORUSSIA DORTMUND - TOTTENHAM HOSTPUR

Kane rekorder, Spurs në çerekfinale

5 March, 2019 @23:45

Tottenham ka kaluar pengesën gjermane të quajtur Borussia Dortmund për të arritur çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve që…

REAL MADRID - AJAX

Debakël në Bernabeu

Foto: UEFAChampionsLeague/fb

5 March, 2019 @23:26

Rekord kampioni dhe mbrojtësi i titullit të kampionit në Evropë, Real Madrid, është turpëruar para tifozëve sonte, duke u mposhtur…

VIRTUAL REALITY

Camp Nou me VR, stadiumi i parë me 5G

Fotot: FCBarcelona Official

1 March, 2019 @11:21

Klubi i futbollit të Barcelonës ka njoftuar zyrtarisht se Camp Nou do të bëhet stadiumi i parë në Evropë me…

E FUNDIT

UEFA ia beson FFK-së organizimin e rrethit paraeliminator të Championsit

27 February, 2019 @14:51

Federata e Futbollit e Kosovës ka marrë një lajm shumë të mirë nga UEFA. Në fakt, organi qeverisës i futbollit…

SCHALKE 04 - MANCHESTER CITY

City me 10 lojtarë, në minutën e fundit përmbys Schalken

Foto: UefaChampionsLeague/fb

20 February, 2019 @23:13

Goleadë në Gelsenkirchen, derisa Manchester City sa me përvojë aq edhe me fat ka arritur që të sigurojë fitoren në…

Të gjitha lajmet nga Champions League