Të gjitha lajmet

PËRMBLEDHJE: 1/8 E FINALES

Më të fortit fitojnë

Fotot: UEL/fb

Më të fortit fitojnë

8 March, 2019 @0:13

Ekipet që llogariten favorite të stinorit në Europa Ligë, Chelsea dhe Napoli, kanë shënuar fitore bindëse në përballjet e para të së tetës së fianles së garës.

Napoli

Chelsea ka mposhtur Dynamo Kievin 3-0, sikurse edhe Napoli Salzburgun. Te Napoli për 90 minuta luajti Elseid Hysaj, që pritet të kalojë në çerekfinale me ekipin e tij.

Befasia e natës u bë nga Rennes. Francezët mposhtën Arsenalin 3-1. Ndërsa rezultat të këndshëm ka marrë edhe Dinamo Zagreb, që ka fituar në Maksimir ndaj Benficës, 1-0. Amir Rrahmani ka qenë në bankën rezervë të ekipit të tij përgjatë 90 minutave në këtë ndeshje.

 

Eintracht Frankfurt ndali Interin në 0-0. Interi kishte super rast me Marcelo Brozovicin, që pa penalltinë e tij të mbrojtur nga Kevin Trapp. Ndërsa më vonë Frankfurtit goli iu anulua.

 

Në duelet tjera, Sevilla 2-2 Slavia, Zenit 1-3 Villarreal dhe Valencia 2-1 Krasnodar.

Rennes

Ndeshjet e kthimit zhvillohen të enjten tjetër. Më 14 mars.

 

DUELET E RADHËS

Feronikeli ndaj humbësit Dundalk-Qarabag, nëse kalon raundin e dytë

Foto: KFFeronikeli/fb

22 July, 2019 @15:59

Skuadra e Feronikelit ka mësuar kundërshtarët e mundshëm që e presin në raundin e tretë kualifikues të Europa Ligës, nëse…

MBETEN PA TRAJNER

Ernest Gjoka ndahet me Kukësin

19 July, 2019 @15:51

Pas eliminimit nga garat evropiane, Ernest Gjoka është ndarë me ekipin e Kukësit, ka bërë të ditur vetë ekipi. …

EKIPET SHQIPTARE NË #UEL

Teuta fiton, Kukësi barazon, Laçi lufton, Shkupi befasohet - krejt eliminohen

18 July, 2019 @23:40

As në Europa League, asnjë ekip shqiptar nuk ka arritur të kalojë në raundin e dytë kualifikues. Teuta fitoi…

PAS ELIMINIMIT

Shkëndija mëson rivalin në Europa Ligë

Foto: KFShkendija Official

16 July, 2019 @22:29

Pas eliminimit të papritur nga Liga e Kampionëve, kampionia e Maqedonisë Veriore, Shkëndija ka mësuar rivalin e radhës në gara…

HIDHET POSHTË ANKESA E SKËNDERBEUT

CAS jep vendimin, Skënderbeut gjobë milionëshe dhe përjashtim

12 July, 2019 @13:28

Skënderbeu është fajtor për rregullim rezultatesh. Kështu ka vendosur CAS (Tribunali i Arbitrazhit Sportiv) pasi që ka publikuar vendimin, pas…

Të gjitha lajmet nga Europa League