Të gjitha lajmet

PORTO - ROMA

Vazhdimet sjellin çerekfinalistin

Vazhdimet sjellin çerekfinalistin

6 March, 2019 @23:52

Porto
Roma
Porto 3 : 1 Roma
TIQUINHO 26', Moussa MAREGA 52', Alex TELLES (P) 117' 37' Daniele DE ROSSI (P)

Stadiumi: Dragao, Porto.

Fitorja e Romës 2-1 në ndeshjen e parë në Olimpico, u barazua nga Portoja sonte në Dragao.

Portugezët arritën rezultatin 2-1 për 90 minuta të kohës së rregullt dhe ndeshja shkoi në vazhdime.

CHAMPIONS LEAGUE SKEMA

Aty, një penallti e dhënë në pjesën e dytë të vazhdimeve vendosi gjithçka. Alex Telles shënoi për 3-1 dhe siguroi biletën për çerekfinale.

Portoja arriti çerekfinalen e parë të Champions League që nga viti 2015.

PARIS ST GERMAIN - MANCHESTER UNITED

Në minutat shtesë, United shtang Parisin

Foto: UCL/fb

6 March, 2019 @23:17

Manchester United ka arritur thuajse të pamundurën. Atë që pak kush e kishte pritur pas disfatës 0-2 në Old Trafford…

PRISHTINA - FERONIKELI

Derbi pa fitues, diferenca s’ndryshon

6 March, 2019 @19:02

Në ndeshjen mbyllëse të xhiros XXI, në derbin ndërmjet Prishtinës dhe Feronikelit, nuk doli fitues. Ndeshja përfundoi me rezultat të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Feronikeli

FOTO/ prishtinafc.com

6 March, 2019 @16:16

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Feronikelit. PRISHTINA: Visar Bekaj, Armend Thaqi, Leotrim Bekteshi, Ahmet Haliti, Jamal Arago,…

DRENICA - FLAMURTARI

Dy gola në dy minuta që vendosën ndeshjen

Foto: KFDrenica/fb

6 March, 2019 @15:59

Në një ndeshje ku pritej që të ketë më shumë gola për shkak të nevojës së ekipeve për fitore, Drenica…

FERIZAJI - KEK

Super Ferizaji nën Sokolin, e treta në katër ndeshje

Foto: KFFerizaji/fb

6 March, 2019 @15:55

Ekipi i Ferizajit ka marrë krahë në pranverë. Me ardhjen e Bylbyl Sokolit në krye të shtabit teknik ferizajasit tashmë…

GJILANI - LLAPI

Llapi minimalisht, por sigurtë

Foto: KFLlapi/fb

6 March, 2019 @15:40

Llapi po vazhdon ndjekjen e kreut dhe atë sigurtë. Loja e mirë e ekipit llapjan që po sjell rezultate nën…

TREPÇA'89 - LIRIA

Me Celinën, vjen fitorja e parë

6 March, 2019 @15:28

Liria ka arritur fitoren e parë në pranverë. Fitorja e parë ka ardhur me trajnerin e ri të skuadrës, Erdogan…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Flamurtari

6 March, 2019 @13:29

Janë publikuar formacionet zyrtare të Drenicës dhe të Flamurtarit. DRENICA: Ymeri, Sykaj, Thaqi, Islamaj, Lushtaku, Mustafa, Bardhi, Dajaku, Uka, Prokshi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Liria

6 March, 2019 @13:21

Janë publikuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe të Lirisë. TREPÇA ‘89: Beqiri, Pira, Basriu, Asare, Mersini, Jashari, Hyseni, Hoti,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - KEK-u

6 March, 2019 @13:14

Janë publikuar formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të KEK-ut. FERIZAJ: Blakçori, Shoshi, Kuka, Mone, Demiri, Dautaj, Shala, B.Shabani, Dren Gashi,…

PARIS ST GERMAIN - MANCHESTER UNITED

Në minutat shtesë, United shtang Parisin

Foto: UCL/fb

6 March, 2019 @23:17

Manchester United ka arritur thuajse të pamundurën. Atë që pak kush e kishte pritur pas disfatës 0-2 në Old Trafford…

BORUSSIA DORTMUND - TOTTENHAM HOSTPUR

Kane rekorder, Spurs në çerekfinale

5 March, 2019 @23:45

Tottenham ka kaluar pengesën gjermane të quajtur Borussia Dortmund për të arritur çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve që…

REAL MADRID - AJAX

Debakël në Bernabeu

Foto: UEFAChampionsLeague/fb

5 March, 2019 @23:26

Rekord kampioni dhe mbrojtësi i titullit të kampionit në Evropë, Real Madrid, është turpëruar para tifozëve sonte, duke u mposhtur…

VIRTUAL REALITY

Camp Nou me VR, stadiumi i parë me 5G

Fotot: FCBarcelona Official

1 March, 2019 @11:21

Klubi i futbollit të Barcelonës ka njoftuar zyrtarisht se Camp Nou do të bëhet stadiumi i parë në Evropë me…

E FUNDIT

UEFA ia beson FFK-së organizimin e rrethit paraeliminator të Championsit

27 February, 2019 @14:51

Federata e Futbollit e Kosovës ka marrë një lajm shumë të mirë nga UEFA. Në fakt, organi qeverisës i futbollit…

Të gjitha lajmet nga Champions League