Të gjitha lajmet

MAURO ICARDI

A do të kthehet në stërvitje?

Foto: FCInter/fb

A do të kthehet në stërvitje?

8 March, 2019 @18:06

Sulmuesi argjentinas i Interit, Mauro Icardi, ende nuk është duke u stërvitur me skuadrën.

Mediat përfolën se Icardi do të mund t’i kthehej skuadrës sot, por kjo nuk ndodhi.

Gazzetta dello Sport ka bërë të ditur se Icardi vazhdon të merr trajtim fizioterapik jashtë skuadrës, ndërsa brenda këtyre ditëve do të mbajë “bisedime miqësore” me drejtuesit e skuadrës për t’iu kthyer ekipit.

Icardit javë më parë iu mor shiriti i kapitenit, pasi që refuzoi të vazhdojë kontratën me Interin. Icardi po kërkon rrogë prej 9 milionë eurove në vjet për të vazhduar me neroazzurrët.

Por, prej se iu hoq kapitenllëku dhe nuk ishte pjesë e ekipit, Interi ka treguar formë të mirë në të gjitha garat.

ANTONIO CONTE

Conte në Milano

9 May, 2019 @11:56

Trajneri italian që bëri bujë me Juventusin dhe kaloi suksesshëm te Chelsea, pritet të bëhet trajner i ri i ekipit…

PREJ SERIE B NË A

Rikthehen në elitë pas 9 stinorësh

Foto: BSFC

2 May, 2019 @22:14

Mbrëmë edhe zyrtarisht ekipi ku dikur luante Igli Tare, Brescia, i është kthyer Serie A-së. Ekipi fitoi ndaj Ascolit…

MEDIA

Moise Kean te rivali i përbetuar

Foto: juventus/fb

30 April, 2019 @14:30

Ylli i ri i Juventusit, Moise Kean, mund të përfundojë te rivali i përbetuar i bianconerëve, Inter. Sipas Corriere…

GENNARO GATTUSO

Koha për largim

30 April, 2019 @12:59

Katër xhirot e fundit, janë katër mundësitë e fundit për ish mesfushorin tash trajnerin e Milanit, Gennaro Gattuso. A…

ATALANTA - UDINESE

Atalanta në Ligë të Kampionëve?!

Foto: Atalanta/fb

29 April, 2019 @23:09

Atalanta e Gian Piero Gasperinit është vetëm katër xhiro larg senzacionit! Me fitoren e sontme ndaj Udineses, që ende s’ka…

Të gjitha lajmet nga Serie A