Të gjitha lajmet

REAL MADRID

Emri i trajnerit të ri, do ta zyrtarizojë largimin

Emri i trajnerit të ri, do ta zyrtarizojë largimin

8 March, 2019 @23:14

Real Madrid ka vendosur. Argjentinasi Santiago Solari do të largohet nga detyra e trajnerit të klubit, por kjo do të bëhet zyrtare pasi që bordi të sigurojë zyrtarisht trajnerin e ri të skuadrës.

ESPN ka bërë të ditur se disfata poshtëruese nga Ajaxi dhe dy humbjet në El Clasico brenda javës në Santiago Bernabeu - kanë mbushur kupën e drejtuesve të los blancos.

“Ku ta di, po ta dinim të ardhmen të gjithë do të luanim lloto,” ka thënë Solari për mediat kur u pyet për të ardhmen e tij në Real Madrid.

Nëse Solari largohet, Real Madrid do të duhet të emërojë trajnerin e tretë të këtij stinori në La Liga. Madrilenët sezonin e filluan me Julen Lopeteguin dhe e vazhduan me Solarin.

Gjithashtu, mediat po përfolin emrin e Jose Mourinhos si trajner potencial për ekipin.

LEVANTE - RAYO VALLECANO

Enis Bardhi praktikisht shpëton Levanten

4 May, 2019 @15:13

Futbollisti shkupjan, Enis Bardhi, ka shënuar golin e fundit, vendimtar në përballjen që përfundoi para pak çastesh mes Levantes dhe…

3 XHIRO PARA FUNDIT

Në Spanjë ende s’dihet kush po bie

2 May, 2019 @21:56

Kur kanë mbetur edhe tre xhiro deri në fund të edicionit 2018/19 të La Ligas, ende nuk është e sigurt…

XAVI HERNANDEZ

Pas 21 vitesh futbolli aktiv, del në pension

REUTERS/Arkiv

2 May, 2019 @20:26

Ish mesfushori i Barcelonës dhe Spanjës, Xavi Hernandez në fund të këtij stinori do të pensionohet nga futbolli aktiv. …

BARCELONA - LEVANTE

Titulli i radhës për dominim dekade

27 April, 2019 @23:30

Titulli i tetë në 11 vitet e fundit për Barcelonën, mbrojtja e titullit kampion të fituar sezonin e kaluar dhe…

HUESCA - BARCELONA

Rezervat e Barçës s’ia dalin ndaj të fundit në La Liga

Foto: LaLiga/fb

13 April, 2019 @19:25

Barcelona sot ka barazuar 0-0 me Huescan, që është në vend të fundit të klasifikimit të La Ligas. Ernesto…

Të gjitha lajmet nga La Liga