Të gjitha lajmet

FLAMURTARI - BALLKANI

Pasdite e qetë në “Fadil Vokrri”

Foto: KFFlamurtari/fb

Pasdite e qetë në “Fadil Vokrri”

10 March, 2019 @19:05

Flamurtari
Ballkani
Flamurtari 0 : 0 Ballkani

Stadiumi: Fadil Vokrri, Prishtinë.

Nga një gjysmërast për të dyja palët dhe atë në pjesë të dytë, ishte e tëra që karakterizoi përballjen mes Flamurtarit dhe Ballkanit këtë pasdite, që mbylli xhiron e XXII të Superligës dhe i dha fund ciklit të dytë të ndeshjeve në elitë.

Pas pjesës së parë të qetë, e njëjtë ishte edhe pjesa e dytë. Ajo që vlen të përmendet është goditja e fuqishme e Alban Shillovës në fillim të pjesës së dytë (49’) kur shutoi për gol, por portieri prizrenas i Ballkanit, Armend Ruxhi mbrojti këtë goditje.

TABELA AKTUALE

Ndërsa Ballkani 15 minuta para fundit të ndeshjes tentoi me Borche Manevskin, që ka qenë tentimi i parë në kornizë të portës së kuqezinjëve, e që u mbrojt pa ndonjë problem nga Flamur Neziri i Flamurtarit.

Në fund, lojës së zbehtë iu shtuan edhe 4 minuta shtesë nga referi që nuk solli asnjë gjë interesante në përballje për 0-0 përfundimtare.

Flamurtari e Ballkani kanë nga 28 pikë dhe tashmë në 11 xhirot e fundit të garës do të tentojnë t’i ikin pjesës së PlayOutit për të shpëtuar stinorin në elitë.

INTER - SPAL

Pas 3 ndeshjesh fitore, e para në mars

Foto: FCInter/fb

10 March, 2019 @17:23

Inter i është kthyer fitoreve sot në përballje ndaj SPALit në kuadër të Serie A-së, pas tre ndeshjeve pa fitore…

LIRIA - DRENICA

Pa fitues mes Lirisë e Drenicës

TOPSPORTI / ARKIV

10 March, 2019 @15:33

Pas fitores në një takim mjaft të vështirë ndaj Trepçës ‘89 në Mitrovicë, skuadra e Lirisë ka dështuar të fitojë…

KEK-u - PRISHTINA

Fitore e Prishtinës, ndjekja e kreut vazhdon

10 March, 2019 @15:27

Në ndeshjen e luajtur sot ndaj KEK-ut në Obiliq, skuadra e Prishtinës ka arritur të shënojë fitore me rezultat 1-2. …

FERONIKELI - GJILANI

Rexha në formë, lideri s’ndalet

10 March, 2019 @15:27

Feronikeli i Zekirija Ramadanit është duke vazhduar me ritëm të mirë pranverën në Superligë dhe me fitore 3-0 ndaj Gjilanit…

VLLAZNIA - VUSHTRRIA

Pas 10 fitoreve radhazi, lideri mposhtet!

10 March, 2019 @15:17

Pas 10 fitoreve radhazi në Ligën e Parë, skuadra e Vushtrrisë ka pësuar humbje minimale në takimin e luajtur sot…

VËLLAZNIMI - DUKAGJINI

Jeton Dushi për fitoren e Vëllaznimit

Foto: KF Vëllaznimi

10 March, 2019 @15:14

Pas barazimit si mysafir i Drenasit xhiron e kaluar, Vëllaznimi ka shënuar sot fitore ndaj njërit prej rivalëve për t’u…

LIVERPOOL - BURNLEY

Liverpooli s’gabon, gara vazhdon

Foto: Squawka

10 March, 2019 @14:54

Pak para sfidës së rëndësishme ndaj Bayernit në Champions League, Liverpooli ka arritur të shënojë fitore ndaj Burnleyt në Premier…

SOUTHAMPTON - TOTTENHAM

Tottenhami dështon për të katërtën rresht

9 March, 2019 @17:48

Gëzimi për faktin që shumë shpejt do të luajnë në stadiumin e tyre të ri dhe momentumi i fituar pas…

BUNDESLIGA

Kemi ndryshim kryesuesi në Bundesligë

9 March, 2019 @17:23

Për herë të parë që një kohë të gjatë, Bayerni është rikthyer në krye të Bundesligës gjermane. Verdhezinjtë e Dortmundit,…

ONIX - RAMIZ SADIKU

Enis Miranaj për fitoren e Onixit

9 March, 2019 @15:34

Në takimin që u luajt sot në Istog në kuadër të Ligës së Parë, Onixi ka shënuar fitore me rezultat…

LIRIA - DRENICA

Pa fitues mes Lirisë e Drenicës

TOPSPORTI / ARKIV

10 March, 2019 @15:33

Pas fitores në një takim mjaft të vështirë ndaj Trepçës ‘89 në Mitrovicë, skuadra e Lirisë ka dështuar të fitojë…

FERONIKELI - GJILANI

Rexha në formë, lideri s’ndalet

10 March, 2019 @15:27

Feronikeli i Zekirija Ramadanit është duke vazhduar me ritëm të mirë pranverën në Superligë dhe me fitore 3-0 ndaj Gjilanit…

KEK-u - PRISHTINA

Fitore e Prishtinës, ndjekja e kreut vazhdon

10 March, 2019 @15:27

Në ndeshjen e luajtur sot ndaj KEK-ut në Obiliq, skuadra e Prishtinës ka arritur të shënojë fitore me rezultat 1-2. …

LLAPI - TREPÇA '89

E treta rresht, i afrohet kreut

9 March, 2019 @15:29

Vazhdon forma e mirë e Llapit në pranverë! Pas fitoreve të njëpasnjëshme në takimet e vështira ndaj Prishtinës dhe Gjilanit,…

DRITA - FERIZAJ

Nwabueze vendos, kampioni vazhdon fitoret

9 March, 2019 @15:26

Pas fitoreve ndaj Ballkanit dhe KEK-ut, skuadra e Ferizajit u mposht sot nda skuadra e Dritës në Gjilan. Kampiones së…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga