Të gjitha lajmet

FERONIKELI - GJILANI

Rexha në formë, lideri s’ndalet

Rexha në formë, lideri s’ndalet

10 March, 2019 @15:27

Feronikeli
Gjilani
Feronikeli 3 : 0 Gjilani
Kastriot REXHA 24', 38', Mevlan ZEKA 85'

Stadiumi: Rexhep Rexhepi, Drenas.

Feronikeli i Zekirija Ramadanit është duke vazhduar me ritëm të mirë pranverën në Superligë dhe me fitore 3-0 ndaj Gjilanit sot ka mbajtur distancën në krye të klasifikimit.

Kjo ka qenë fitorja e katërt në 5 ndeshjet e fundit për niklin, ndërsa me dy golat e Kastriot Rexhës (24’ dhe 38’; të dyja me asistime të Yll Hoxhës) lideri ka siguruar tre pikët që në pjesë të parë.

TABELA AKTUALE

Kah fundi i ndeshjes për epilogun përfundimtar shënoi edhe gjakovari Mevlan Zeka (85’) për 3-0.

Derisa Feronikeli ka shënuar fitoren e 16 të stinorit sot, Gjilani ka pësuar për herë të nëntë këtë stinor dhe ekipi i Alban Hysenit tash e tutje duhet të sigurohet për pikë tjetërkund, pasi që zona PlayOut është larg vetëm 2 pikë.

Përndryshe, Gjilani ende s’ka shënuar fitore në pranverë.

VLLAZNIA - VUSHTRRIA

Pas 10 fitoreve radhazi, lideri mposhtet!

10 March, 2019 @15:17

Pas 10 fitoreve radhazi në Ligën e Parë, skuadra e Vushtrrisë ka pësuar humbje minimale në takimin e luajtur sot…

VËLLAZNIMI - DUKAGJINI

Jeton Dushi për fitoren e Vëllaznimit

Foto: KF Vëllaznimi

10 March, 2019 @15:14

Pas barazimit si mysafir i Drenasit xhiron e kaluar, Vëllaznimi ka shënuar sot fitore ndaj njërit prej rivalëve për t’u…

LIVERPOOL - BURNLEY

Liverpooli s’gabon, gara vazhdon

Foto: Squawka

10 March, 2019 @14:54

Pak para sfidës së rëndësishme ndaj Bayernit në Champions League, Liverpooli ka arritur të shënojë fitore ndaj Burnleyt në Premier…

SOUTHAMPTON - TOTTENHAM

Tottenhami dështon për të katërtën rresht

9 March, 2019 @17:48

Gëzimi për faktin që shumë shpejt do të luajnë në stadiumin e tyre të ri dhe momentumi i fituar pas…

BUNDESLIGA

Kemi ndryshim kryesuesi në Bundesligë

9 March, 2019 @17:23

Për herë të parë që një kohë të gjatë, Bayerni është rikthyer në krye të Bundesligës gjermane. Verdhezinjtë e Dortmundit,…

ONIX - RAMIZ SADIKU

Enis Miranaj për fitoren e Onixit

9 March, 2019 @15:34

Në takimin që u luajt sot në Istog në kuadër të Ligës së Parë, Onixi ka shënuar fitore me rezultat…

LLAPI - TREPÇA '89

E treta rresht, i afrohet kreut

9 March, 2019 @15:29

Vazhdon forma e mirë e Llapit në pranverë! Pas fitoreve të njëpasnjëshme në takimet e vështira ndaj Prishtinës dhe Gjilanit,…

DRITA - FERIZAJ

Nwabueze vendos, kampioni vazhdon fitoret

9 March, 2019 @15:26

Pas fitoreve ndaj Ballkanit dhe KEK-ut, skuadra e Ferizajit u mposht sot nda skuadra e Dritës në Gjilan. Kampiones së…

ORARI DHE GJYQTARËT

2 të shtunën, 4 të dielën

Foto: FCPrishtina/fb

8 March, 2019 @23:35

Përballjet e xhiros së XXII të Superligës së Kosovës në futboll luhen më 9 dhe 10 mars. Më 9…

REAL MADRID

Emri i trajnerit të ri, do ta zyrtarizojë largimin

8 March, 2019 @23:14

Real Madrid ka vendosur. Argjentinasi Santiago Solari do të largohet nga detyra e trajnerit të klubit, por kjo do të…

LIRIA - DRENICA

Pa fitues mes Lirisë e Drenicës

TOPSPORTI / ARKIV

10 March, 2019 @15:33

Pas fitores në një takim mjaft të vështirë ndaj Trepçës ‘89 në Mitrovicë, skuadra e Lirisë ka dështuar të fitojë…

KEK-u - PRISHTINA

Fitore e Prishtinës, ndjekja e kreut vazhdon

10 March, 2019 @15:27

Në ndeshjen e luajtur sot ndaj KEK-ut në Obiliq, skuadra e Prishtinës ka arritur të shënojë fitore me rezultat 1-2. …

LLAPI - TREPÇA '89

E treta rresht, i afrohet kreut

9 March, 2019 @15:29

Vazhdon forma e mirë e Llapit në pranverë! Pas fitoreve të njëpasnjëshme në takimet e vështira ndaj Prishtinës dhe Gjilanit,…

DRITA - FERIZAJ

Nwabueze vendos, kampioni vazhdon fitoret

9 March, 2019 @15:26

Pas fitoreve ndaj Ballkanit dhe KEK-ut, skuadra e Ferizajit u mposht sot nda skuadra e Dritës në Gjilan. Kampiones së…

ORARI DHE GJYQTARËT

2 të shtunën, 4 të dielën

Foto: FCPrishtina/fb

8 March, 2019 @23:35

Përballjet e xhiros së XXII të Superligës së Kosovës në futboll luhen më 9 dhe 10 mars. Më 9…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga