Të gjitha lajmet

CIKLI VENDIMTAR I NDESHJEVE

Të gjitha duelet në ciklin e tretë të Superligës

Foto: KFFeronikeli/fb

Të gjitha duelet në ciklin e tretë të Superligës

10 March, 2019 @21:33

Pas përfundimit të dy cikleve të para të Superligës sot, pra 22 xhirove të zhvilluara, janë përcaktuar edhe 11 xhirot përfundimtare të elitës së futbollit, që do të çojnë në fundin e stinorit.

Lideri Feronikeli dhe përcjellësit e parë të saj, Prishtina e Llapi tashmë e kanë të qartë orarin dhe rrugëtimin e tyre deri në fund, si dhe kush kë e merr si vendas për përballjet vendimtare.

Të njëjtën, ndoshta në një luftë edhe më të madhe tashmë e dinë të gjitha skuadrat që po luftojnë për mbijetesë në Superligë, e që duket të jenë mjaft.

TË GJITHA XHIROT E RADHËS

Datat e ndeshjeve nuk janë përcaktuar saktësisht ende dhe ato do të rifreskohen në ndërkohë, posa të dalin zyrtarisht nga Federata e Futbollit të Kosovës.

REFEREE

Caktohen referët e xhiros II në Superligë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 August, 2019 @17:16

FFK-ja ka bërë të ditur emrat e gjyqtarëve që do të ndajnë drejtësinë në ndeshje e xhiros II në Superligë. …

PRISHTINA

Prishtina ndahet me Khalidin

21 August, 2019 @18:10

Sulmuesi ganez i deritashëm i Prishtinës, Basit Khalid, nuk do të jetë më te nënkampionia e Kosovës në futboll. Lajmin…

DUKAGJINI 0-0 BALLKANI

Rikthimi me barazim shterp

Pamje nga arkivi

18 August, 2019 @19:57

Skuadra e Dukagjinit të Klinës iu kthye Superligës së Kosovës me barazim pa gola sot, ndaj Ballkanit 0-0 në përballjen…

DRITA 0-1 FERIZAJI

Isufi me Ferizajin, befason Dritën dominuese me ish lojtarin

Pamje nga arkivi

18 August, 2019 @19:45

Trajneri i Ferizajit Bekim Isufi ka debutuar në bankën e ferizajasve me fitore befasuese ndaj Dritës së përforcuar jashtëzakonshëm këtë…

TREPÇA'89 4-1 GJILANI

‘89shi deklason Gjilanin e stërpërforcuar

18 August, 2019 @19:32

Edhe optimistët më të mëdhenjë në Mitrovicë veçanërisht, nuk e kanë pritur një debutim të tillë të trajnerit Shpëtim Idrizi…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga