Të gjitha lajmet

PËRFORCIM PËR FUND

Ferizaji përforcohet për ciklin e fundit

Foto: KFFerizaji/fb

Ferizaji përforcohet për ciklin e fundit

11 March, 2019 @17:43

Cikli i fundit i ndeshjeve të Superligës në futboll do ta pret Ferizajin e përforcuar. Ekipi bardhekaltër ka bërë të ditur para pak çastesh se ka arritur marrëveshje me sulmuesin që derdhi djersë deri tash për Skënderbeun e Korçës.

Ardit Hoxhaj vjen te Ferizaji për 11 ndeshjet e fundit të Superligës, derisa ekipi i drejtuar nga Bylbyl Sokoli ka marë rezultate tejet të mira në nismë të stinorit pranveror, duke dalë nga zona e rënies në zonë të PlayOutit dhe tashmë po synon që të arrijë mbijetesë të pastër në Superligë.

Ferizaji ka tubuar 9 pikë nga 5 ndeshjet e pjesës pranverore të stinorit.

PARA FINALES KAMPIONALE

Feronikeli ngrit çmimin e biletave për ndeshjen ndaj Prishtinës

Foto: feronikelifc.com

16 May, 2019 @0:12

Superliga do të mësojë kampionin e ri të saj të dielën në stadiumin Rexhep Rexhepi të Drenasit, në ndeshjen mes…

PRISHTINA - TREPÇA'89

Prishtina çlirohet në pjesë të dytë, titulli në ndeshjen e fundit!

Foto: prishtinafc.com

15 May, 2019 @19:39

Fitorja e dhjetë në 11 ndeshjet e fundit për Prishtinën në Superligë sot ka ardhur në pjesë të dytë të…

DRENICA - BALLKANI

Ndajnë pikët, ende rrezikojnë barazhin

Foto: KF Drenica

15 May, 2019 @19:34

Pa fitues është mbyllur dueli mes Drenicës dhe Ballkanit sot, duel ky që u luajt në “Bajram Aliu” të Skenderajt. …

DRITA - FLAMURTARI

Flamurtari me përmbysje, pranë shpëtimit

Foto: Drita FC

15 May, 2019 @19:15

Flamurtari pranë shpëtimit! Skuadra kryeqytetase ka shënuar një fitore të artë në Gjilan ndaj Dritës, për t’iu afruar shumë mbetjes…

LLAPI - FERONIKELI

Një pikë larg titullit

Foto: KFLlapi/fb

15 May, 2019 @18:54

Feronikeli është vetëm një pikë larg titullit kampion të Kosovës. Ekipi i Zekirija Ramadanit ka mposhtur sot Llapin në Zahir…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga