Të gjitha lajmet

MANCHESTER CITY - SCHALKE

7she e Cityt për demolim

Foto: UCL/fb

7she e Cityt për demolim

12 March, 2019 @23:08

Manchester City ka demoluar Schalken në ndeshjen e kthimit të së tetës së finales së Ligës së Kampionëve sonte, duke i mposhtur 7-0.

Tre gola të shënuara në pjesë të parë të ndeshjes dhe katër të tjera në pjesë të dytë i dhanë çerekfinalen pa telashe ekipit të Pep Guardiolës, derisa City demoloi ekipin gjerman, të cilëve në vikendin e fundit edhe kosovari Milot Rashica u kishte dhënë dy gola.

SKEMA e CHAMPIONSLEAGUE

Ndeshja e parë e zhvilluar në Gelsenkirchen kishte përfunduar 2-3 në të mirë të Cityt dhe në total me rezultat 10-2, citizens shkojnë në tetëshen më të mirë të Ligës së Kampionëve. 

HUMBJET E NJËJTA

E pesta herë për Barcelonën

7 May, 2019 @23:37

Barcelona ka shënuar për të pestën herë në histori të klubit, humbjen më të rëndë në gara evropiane sonte. …

NGA SQUAWKA

Notat e lojtarëve, Liverpool-Barcelona

7 May, 2019 @23:27

Pas ndeshjes fenomenale gjysmëfinale ndërmjet Liverpoolit dhe Barcelonës, ku të kuqtë siguruan finalen e dytë radhazi në Ligë të Kampionëve,…

LIVERPOOL - BARCELONA

Liverpool fenomenal, në finalen e radhës

7 May, 2019 @22:55

Liverpool ka arritur të bëj rikthimin e madh në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales duke e mposhtur Barcelonën në Anfield…

SEMIFINALS: LIVERPOOL - BARCELONA

Liverpool vs. Barcelona, 11-shet startuese

7 May, 2019 @19:46

Kush do të jetë finalisti i parë i edicionit të sivjetëm të Champions League? A do ta arrijë Liverpooli me…

NGA KONFERENCA

Klopp konfirmon mungesën e Salahut

6 May, 2019 @13:02

Në konferencën për shtyp të trajnerit të Liverpoolit, Jurgen Klopp, para ndeshjes së kthimit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve…

Të gjitha lajmet nga Champions League