Të gjitha lajmet
{embed="/menu"}

LISTA E PANUCCIT

Kuqezinjtë gati për Turqinë e Andorrën

Kuqezinjtë gati për Turqinë e Andorrën

14 March, 2019 @13:30

Selektori i Shqipërisë, Christian Panucci ka publikuar listen e futbollistëve të ftuar për përballjet kualifikuese të Grupit H për EURO 2020, ndaj Turqisë dhe Andorras, që kombëtarja shqiptare i zhvillon në fund të muajit mars.

Kështu, në listën e reprezentacionit të Shqipërisë janë thirrë:

Portierë: Etrit Berisha (Atalanta), Alban Hoxha (Tirana) dhe Thomas Strakosha (Lazio).

Mbrojtës: Naser Aliji (Dinamo Bucuresti), Ivan Balliu (Metz), Egzon Binaku (Malmo), Berat Djimsiti ( Atalanta), Elseid Hysaj (Napoli), Ardian Ismajli (Hajduk Split), Enea Mihaj (Panetolikos) dhe Frederic Veseli (Empoli).

ORARI i NDESHJEVE dhe GRUPET

Mesfushorë: Amir Abrashi (Freiburg), Migjen Basha (Aris Thessaloniki), Ergys Kaçe (Panathinaikos), Andi Lila (Giannina), Ledian Memushaj (Pescara), Kristi Qose (Ruzomberok) dhe Taulant Xhaka (Basel).

Sulmues: Kristal Abazaj (Osijek), Bekim Balaj (Akhmat Grozny), Eros Grezda (Rangers), Armando Sadiku (Lugano) dhe Myrto Uzuni (Lokomotiva).

Futbollisti i vetëm i ri që shihet në listë është mesfushori 23 vjeçar Kristi Qose i cili luan në kampionatin sllovak tek skuadra Ruzomberok, në këtë listë shihet edhe rikthimi i sulmuesit Armando Sadiku i cili mungoi ndeshjet e fundit për shkak të lëndimit.

Ndeshjen e parë Shqipëria e zhvillon si vendase me 22 mars ndaj Turqisë, ndërsa me 25 mars është mysafire e Andorras, që të dyja ndeshjet luhen në ora 20:45.

Shqiperia

Në listën e Panuccit kësaj radhe nuk janë Rey Manaj, Kleidi Bare, Ermir Lenjani, Azdren Llullaku dhe Sabien Lilaj, ndërsa mungojnë Odise Roshi (i lënduar) dhe Mërgim Mavraj (i suspenduar për tre ndeshje).

BARCELONA - LYON

2 gola, 2 asistime nga Messi, Barcelona 5

13 March, 2019 @23:16

Barcelona heshti në ndeshjen e parë kundër Lyonit (0-0), por zhurma e saj u ndëgjua në Camp Nou, duke e…

BAYERN MUNCHEN - LIVERPOOL

3 skuadrave angleze i shtohet edhe Liverpooli

13 March, 2019 @23:07

Liverpooli arriti ta mposht Bayern Munchenin me rezultat 1-3, për t’u bërë skuadra e katërt angleze në çerekfinale të Ligës…

MANCHESTER CITY - SCHALKE

7she e Cityt për demolim

Foto: UCL/fb

12 March, 2019 @23:08

Manchester City ka demoluar Schalken në ndeshjen e kthimit të së tetës së finales së Ligës së Kampionëve sonte, duke…

JUVENTUS - ATLETICO MADRID

3ristiano s’fal

Foto: UCL/fb

12 March, 2019 @22:56

I pakapshëm dhe i pamëshirshëm në Ligë të Kampionëve, edhe njëherë është treguar Cristiano Ronaldo. Shënoi dy herë me…

SELEKTORI BULLGAR PUBLIKON FTESAT

Bullgaria publikon listën për ndeshje ndaj Kosovës

Foto: Bulgarian FA/Official

12 March, 2019 @20:22

Selektori i Bullgarisë, Petr Hubchev, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për përballjet kualifikuese të Grupit A për EURO…

JAVA 23

Orari i ndeshjeve në Superligë (XXIII)

12 March, 2019 @18:08

Këtë fundjavë zhvillohet xhiroja e parë e fazës së tretë të Superligës së Kosovës në futboll. TABELA AKTUALE Orari…

SHPALLET LISTA E DANIMARKËS

Eriksen, Schmeichel, Schone… konfirmohen në “Fadil Vokrri”

TOPSPORTI/ Pamje nga ndeshja Danimarka-Shqipëria

12 March, 2019 @18:06

Yjet e Premier Ligës, Kasper Schmeichel, mesfushori që po kërkohet nga Real Madrid, aktualisht lojtari i Tottenham Hotspur, Christian Eriksen…

BILETAT ONLINE

VIP-at s’po blejnë bileta

TOPSPORTI/ A. P.

12 March, 2019 @15:11

Pas vetëm 24 orëve, tashmë bileta për ndeshjen Kosova - Bullgaria që zhvillohet në Fadil Vokrri të Prishtinës, nuk ka.…

ROMA - EMPOLI

Rikthimi triumfal

11 March, 2019 @23:05

Claudio Ranieri është rikthyer triumfalisht në Romë. TABELA AKTUALE Pas aventurës tetë vjeçare nëpër Evropë, Ranieri ka nisur…

TË RIKTHYERIT PËRGJATË HISTORISË

9 trajnerë janë rikthyer te Reali

11 March, 2019 @22:50

Në historinë e Real Madridit, për rikthimin e rezultateve në klub përgjatë historisë, me Zinedine Zidane‘in sonte numri i trajnerëve…

SELEKTORI BULLGAR PUBLIKON FTESAT

Bullgaria publikon listën për ndeshje ndaj Kosovës

Foto: Bulgarian FA/Official

12 March, 2019 @20:22

Selektori i Bullgarisë, Petr Hubchev, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për përballjet kualifikuese të Grupit A për EURO…

BILETAT ONLINE

VIP-at s’po blejnë bileta

TOPSPORTI/ A. P.

12 March, 2019 @15:11

Pas vetëm 24 orëve, tashmë bileta për ndeshjen Kosova - Bullgaria që zhvillohet në Fadil Vokrri të Prishtinës, nuk ka.…

BILETAT FLUTUROJNË

Vetëm VIP dhe Jug, për Kosovë-Bullgari

11 March, 2019 @18:28

Brenda tre orëve të fundit prej se u hodhën në shitje biletat për përballjen e parë kualifikuese të Kosovës ndaj…

ONLINE SALES

Biletat po shiten ‘si hallvë’

TOPSPORTI/ A. P.

8 March, 2019 @15:57

Biletat me çmim prej 15 eurove duket të jenë më të shiturat deri tani për ndeshjet e Kosovës ndaj Danimarkës…

BILETAT

Kur fillon shitja e biletave?

TOPSPORTI/ A.P

8 March, 2019 @14:25

Në prag të dy ndeshjeve që Kosova i luan këtë muaj, FFK ka njoftuar se kur do të fillojë shitja…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020