Të gjitha lajmet

XHIRO XX

Orari i ndeshjeve në Ligën e parë (XX)

Orari i ndeshjeve në Ligën e parë (XX)

14 March, 2019 @14:09

Këtë fundjavë zhvillohet xhiroja e 20, në Ligën e parë të Kosovës në futboll. 

Orari i ndeshjeve të fundjavës:

E shtunë (16 mars) 13:00

Istogu – Besa
Fushë Kosova – Onix
Ramiz Sadiku – Vëllaznimi
2 Korriku – Vllaznia P
Drenasi – Kika

E diel (17 mars) 13:00

Dukagjini – Arbëria
Vushtrria – Vitia
Bashkimi – Trepça

Vlen të theksohet se kryendeshja e kësaj xhiroje është dueli në mes liderit Vushtrrisë dhe skuadrës së Vitisë të cilët gjenden në pozitën e katërt, duke luftuar për një pozitë që dërgon në Superligë.

KUPA E KOSOVËS

Finalistët e Kupës së Kosovës, caktohen sot

1 May, 2019 @11:06

Sot me fillim nga ora 15:30, do të caktohen dy finalistët e Kupës së Kosovës në futboll. Trepça ‘89 e…

RAMIZ SADIKU - BESA

Mposhtet në Prishtinë, rrezikon vendin e dytë

27 April, 2019 @18:06

Me një penallti të shndërruar në gol në minutën e pestë të kohës shtesë, skuadra e Ramiz Sadikut ka arritur…

2 KORRIKU - VUSHTRRIA

Lideri deklasohet në kryeqytet

27 April, 2019 @17:58

Një rezultat tejet befasues ka ardhur sot nga Liga e Parë e Kosovës në futboll. Skuadra e Vushtrrisë, liderja e…

VENDIMI I KOMITETIT EKZEKUTIV

Vendim i FFK-së, xhirot e fundit krejt njëjtë

TOPSPORTI/ A. P.

25 April, 2019 @14:26

Në mbledhjen e fundit të KE të FFK-së është marrë vendim që të implementohet neni 14 i PG lidhur me…

VLLAZNIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi dobët jashtë shtëpisë

21 April, 2019 @18:15

As me trajnerin e ri Blerim Mula që debutoi sot për Vëllaznimin pas largimit të Ismet Munishit, kuqezinjtë e Gjakovës…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë