Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DERBI I MANCHESTERIT

United - City, 11-shet startuese

United - City, 11-shet startuese


14 January, 2023 @12:42

Pas rreth një ore nis përballja në mes të Manchester Unitedit dhe Manchester Cityt në Old Trafford, ndër ndeshjet që njihet si derbi i madh anglez dhe i qytetit të Manchesterit mes të kuqve dhe të kaltërve të qytetit.

Trajnerët e ekipeve përkatëse, për këtë ndeshje kanë përgatitur 11-shet më të forta në dispozicion, ndërsa 11-shet startuese për Erik ten Hagun dhe Josep Guardiolën janë:

Man Utd XI: De Gea; Wan-Bissaka, Varane, Shaw, Malacia; Casemiro, Fred; Bruno Fernandes, Eriksen, Rashford; Martial.

Man City XI: Ederson; Walker, Akanji, Ake, Cancelo; Rodri, De Bruyne, Bernardo; Mahrez, Foden, Haaland.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League