Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DITARI NR. 9 @ EURO2016

Veç 2

Foto: FSHF

Veç 2


Shkruan: Luan MORINA

19 June, 2016 @8:50

ERDH FITORJA

Wilmots ende ishte trajner i Belgjikës sot, por aty nuk ishte Fellaini dhe Ciman në krah. Derisa i pari kishte qenë hallka më e dobët kundër italianëve. Sot gjërat ishin më ndryshe. Problem ishte deri tek thyerja e baraspeshës fillestare dhe pastaj gjithçka ishte në ngjyrat e Belgjikës.

l

Megjithatë belgët nuk treguan krejt atë që mendoj se janë në gjendje të shfaqin. Po, këta lojtarë kanë kapacitet të bëjnë edhe më shumë se çfarë bën kundër irlandezëve. Ndeshja e ardhshme kundër suedezëve do të duhej të kalonte në të njëjtën frymë dhe pozita e dytë në grup s’do të ishte tragjike kur e dimë që mund të takohen me Hungarinë apo ndoshta edhe Portugalinë.

3 BARAZIME

E Portugalia mund të fitonte. Duhej të fitonte, por le të themi që Cristiano Ronaldo ishte i pafat. Dhe që trajneri bëri zgjedhje të gabuara në fushë. Dhe që janë në ndërrim gjeneratash. Fitoren e merituan, por nuk erdhi. Besoj që e kalojnë grupin pasi me disa ndryshime në fushë – zhvendosja e Ronaldos në krahë dhe angazhimi i Ederit, edhe pse nuk është 9shi më i mirë portugez, mund të bëhen më të rrezikshëm për hungarezët. Edhe me barazim do të kalonin grupin pasi shumica e ekipeve që do të kenë 3 pikë do të kenë golaverazh negativ.

p

Hungarezët shpëtuan në fund. Merituan një pikë, së paku për presionin e minutave të fundit. Janë ekip simpatik, por Kiraly do ti eliminoj dosido. Nuk ishte lojë siç e prisja me islandezët. Pjesa e dytë u gjallërua më shumë dhe ishte më atraktive. Interesante po bëhen këto ndeshje kur të dy kundërshtarët po vlerësohen si të barabartë dhe nuk po kanë frikë njëri-tjetrin. Kjo po lejon më shumë atraktivitet dhe më pak kalkulime.

VEÇ 2

Kalkulimet do të jenë të nevojshëm për të llogaritur kalimin eventual të Shqipërisë në rrethin e dytë. Besoj që me 2-0, pothuajse 70% kemi të sigurt vendin në rrethin e dytë. Dy gola epërsi, asgjë më shumë nuk na duhet. Por, edhe nëse nuk ndodh kjo, mjafton një paraqitje e bukur - sikur ajo me Francën për të duartrokitur këtë ekip. Kukeli mungon dhe Cana kthehet. Do të ishte mirë ta provonim Canën në pozitën e tij, pozitë me të cilën është goxha i mësuar.
Gjithashtu na nevojitet largimi i Sadikut, dhe angazhimi i dikujt më ofensiv në krahun e djathtë. Balaj e Gashi pasi Cikalleshi nuk ishte aq i mirë për ata pak minuta sa ka kaluar në terren.

c

Ndërkohë s’besoj që dikush nga ne do të ketë kohë për Francën dhe Zvicrën.


EURO2016

Top golashënuesit pas 2 xhirove

UEFA Euro 2016

Top golashënuesit pas 2 xhirove

18/06/16 @ 23:30

GRUPI F

Shtylla mohon fitoren e Portugalisë

UEFA Euro 2016

Shtylla mohon fitoren e Portugalisë

18/06/16 @ 22:54

GRUPI F

Formacionet zyrtare: Portugalia-Austria

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Portugalia-Austria

18/06/16 @ 20:13

GRUPI F

Hungaria s’lëshon pe

UEFA Euro 2016

Hungaria s’lëshon pe

18/06/16 @ 19:41

MIQËSORE

Kosova U19 fiton

Kosova

Kosova U19 fiton

18/06/16 @ 19:08

E TETA E FINALES

Rivalët e Shqipërisë, në rast kualifikimi

Shqipëria/UEFA Euro 2016

Rivalët e Shqipërisë, në rast kualifikimi

18/06/16 @ 19:04

DE BIASI

99% kualifikohemi

Shqipëria/UEFA Euro 2016

99% kualifikohemi

18/06/16 @ 18:51

DE BIASI

S’do ndryshoja asgjë

Shqipëria/UEFA Euro 2016

S’do ndryshoja asgjë

18/06/16 @ 18:43

TE ÇEKIA

Rosicky jashtë EUROs

UEFA Euro 2016

Rosicky jashtë EUROs

18/06/16 @ 18:29

PËRFORCIM TE LLAPI

Llapi transferon Karabegun

FFK Superliga/Transfere

Llapi transferon Karabegun

18/06/16 @ 18:21

KAMPIONI MBETET PA TRAJNER

Edi Martini dorëhiqet, Teuta në kërkim të trajnerit

FSHF Kategoria Superiore/International/Transfere

Edi Martini dorëhiqet, Teuta në kërkim të trajnerit

27/11/21 @ 12:05

FORMACIONET STARTUESE

Ulpiana-Prishtina, 11-shet startuese

FFK Superliga

Ulpiana-Prishtina, 11-shet startuese

27/11/21 @ 11:41

PARA DERBIT

Llapi po e kërkon motivin shtesë për derbi

FFK Superliga

Llapi po e kërkon motivin shtesë për derbi

27/11/21 @ 09:50

DUELI I DITËS

Ulpiana kërkon rezultat ndaj Prishtinës

FFK Superliga

Ulpiana kërkon rezultat ndaj Prishtinës

27/11/21 @ 09:24

BARCELONA

Për të mos rënë mëposhtë, fitorja patjetër

La Liga

Për të mos rënë mëposhtë, fitorja patjetër

27/11/21 @ 09:08

PODUJEVË

Llapi gjobitet 1 mijë euro për shkak të piroteknikës

FFK Superliga

Llapi gjobitet 1 mijë euro për shkak të piroteknikës

27/11/21 @ 08:44

ISTOGU - FERONIKELI

Ndeshje rekordesh për Istogun

FBK Liga e Parë

Ndeshje rekordesh për Istogun

26/11/21 @ 22:10

DARDANËT - PRISHTINA E RE

Dardanët në formë, e katërta me radhë

FBK Liga e Parë

Dardanët në formë, e katërta me radhë

26/11/21 @ 21:39

VËLLAZNIMI - VUSHTRRIA

Vazhdon seria perfekte

FBK Liga e Parë

Vazhdon seria perfekte

26/11/21 @ 21:24

KBF PRISHTINA - KBF VËLLAZNIMI

E teta rresht për KBF Prishtinën

FBK Liga e Femrave

E teta rresht për KBF Prishtinën

26/11/21 @ 20:25


 
Të gjitha lajmet nga