Të gjitha lajmet

LEART PAQARADA

Vetëm një pjesë për Paqaradën

Vetëm një pjesë për Paqaradën


3 January, 2021 @15:30

Mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës, Leart Paqarada, është aktivizuar vetëm 45’ minuta në ndeshjen e sotme që u zhvillua në Bundesliga 2 ndërmjet skuadrës së tij, St. Pauli dhe skuadrës nikoqire, Greuther Furth.

Paqarada ishte titullar në këtë ndeshje dhe u zëvendësua që në fillim të pjesës së dytë, si ndryshim taktik i trajnerit me qëllim të përmbysjes së disavantazhin prej 2-0 që ishte në pjesë të parë, ndërsa gjatë kohës sa qëndroi në fushë u ndëshkua edhe me karton të verdhë.

Megjithatë as ky ndryshim e as ndryshimet e tjera më pas nuk mjaftuan që St. Pauli t’i shmanget humbjes pasi që pësoi me rezultat 2-1.

Për skuadrën e Paqaradën e kjo është ndeshja e 11 rresht pa shënuar fitore.


SERIE A

Interi përkohësisht lider në Serie A

Serie A

Interi përkohësisht lider në Serie A

03/01/21 @ 14:40

ZYMER BYTYQI

Zymer Bytyqi transferohet te skuadra e Sokol Cikalleshit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Zymer Bytyqi transferohet te skuadra e Sokol Cikalleshit

03/01/21 @ 13:54

PRISHITNA

Prishtina futsall godet me brazilianin Leandro

Futsall Superliga

Prishtina futsall godet me brazilianin Leandro

03/01/21 @ 13:42

SHQIP NË BOTË

50 talentët e së ardhmes, në listë edhe mbrojtësi shqiptar

Kombëtarja/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

50 talentët e së ardhmes, në listë edhe mbrojtësi shqiptar

03/01/21 @ 11:14

REAL MADRID 2-0 CELTA

Mbretërit në krye

La Liga

Mbretërit në krye

02/01/21 @ 23:30

MALISHEVA

Përkundër se bashkëkryesojnë ligën, ndahen me trajnerin

FFK Liga e parë

Përkundër se bashkëkryesojnë ligën, ndahen me trajnerin

02/01/21 @ 23:22

WBA 0-4 ARSENAL

Këndellja vazhdon, e treta me radhë për Arsenalin

Premier League

Këndellja vazhdon, e treta me radhë për Arsenalin

02/01/21 @ 23:17

FLORENT HADËRGJONAJ

Hadërgjonaj në 11-shen e javës në Turqi

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Hadërgjonaj në 11-shen e javës në Turqi

26/01/21 @ 17:18

VEDAT MURIQI

Kryetari i Fenerit deklarohet për transferin e mundshëm të Muriqit

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Kryetari i Fenerit deklarohet për transferin e mundshëm të Muriqit

18/01/21 @ 20:43

VALMIR SULEJMANI

E pranon vetë lojtari: “Hoqa dorë nga pasaporta gjermane për të luajtur me Kosovën”

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë

E pranon vetë lojtari: “Hoqa dorë nga pasaporta gjermane për të luajtur me Kosovën”

18/01/21 @ 19:35

VIDEO

Zhegrova e bënë atë që di më së miri, shënon me solo aksion

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë

Zhegrova e bënë atë që di më së miri, shënon me solo aksion

13/01/21 @ 16:13

AMIR RRAHMANI

Rrahmani i pafat, gabimi nuk tolerohet nga Gattuso

Përfaqësuesja/Serie A

Rrahmani i pafat, gabimi nuk tolerohet nga Gattuso

10/01/21 @ 16:35

BUNDESLIGA 2

Sulejmani e Muslija bindshëm ndaj Halimit

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë

Sulejmani e Muslija bindshëm ndaj Halimit

03/01/21 @ 15:45

TURQI

Voca e Çekiçi mposhtin Topallin

Kombëtarja/Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Voca e Çekiçi mposhtin Topallin

02/01/21 @ 16:28

SUEDI

Astrit Selmani fiton çmimin “Kristallkulan”

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Astrit Selmani fiton çmimin “Kristallkulan”

02/01/21 @ 16:00

LAUREATËT 2020

Mërgim Vojvoda më i miri i Kosovës për vitin 2020

FFK Superliga/Përfaqësuesja

Mërgim Vojvoda më i miri i Kosovës për vitin 2020

23/12/20 @ 21:23

NGA TAKIMI

Miqësoret për 2021, në plan

Përfaqësuesja

Miqësoret për 2021, në plan

11/12/20 @ 09:22


Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja