Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SERIA A

Viktor Kovalenko transferohet te Atalanta

Foto: Facebook-Atalanta

Viktor Kovalenko transferohet te Atalanta


1 February, 2021 @15:00

Atalanta ka rënë dakord për me yllin e Shakhtar Kovalenko

Reprezentuesi ukrainas tashmë ka nënshkruar një marrëveshje me skuadrën e Serie A dhe mund të bashkohet në përfundim të sezonit aktual, megjithëse është e mundur që skuadra e Gian Piero Gasperini të përpiqet të sjellë mesfushorin në janar.

24-vjeçari doli nga radhët e të rinjve të Shakhtar dhe cilësohet si një lojtar kryesor i skuadrës, duke ndihmuar Shakhtar në katër kampionate ukrainase dhe dy Super Kupa të Ukrainës gjatë kohës që ishte me klubin.

Kovalenko, i cili mund të luajë pozicione të shumta në mesfushë, ka luajtur tetë ndeshje në ligë dhe tre ndeshje të Ligës së Kampionëve këtë sezon, duke shënuar katër gola.

Mesfushori do të jetë përforcimi i dytë për Atalanta, të cilët gjithashtu nënshkruan së fundmi me mbrojtësin e djathtë danez Joakim Maehle nga Genk.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A