Të gjitha lajmet

SERIA E HUMBJEVE VAZHDON

Vitit 2020 Kosova ia nis me humbje

Fotot: FFK

Vitit 2020 Kosova ia nis me humbje

12 January, 2020 @17:46

Suedia ia ka vazhduar serinë e humbjeve Kosovës në ndeshjet e fundit në të gjitha garat dhe tashmë Kosova ka shënuar tre humbje radhazi, pas disfatës së sontme 1-0.

Golashënues i vetëm në fitoren e Suedisë ka qenë Simon Hedlund, që nga afërsia kur mbeti vetëm ka tundur pa shumë probleme rrjetën e Visar Bekajt, që ka qenë ndër futbollistët më të mirë të ndeshjes nga të përzgjedhurit e Bernard Challandesit sonte, 1-0 [Hedlund 75’].

Kosovo XI

Në pjesë të parë, Kosova e udhëhequr me disa nga futbollistët më me përvojë ka qenë shumë më stabile dhe më kërkuese, derisa në pjesë të dytë Suedia është treguar më e rrezikshme. E Kosova me disa kundërsulme që krejtësisht vareshin nga individi, raste jokonkrete - çoi edhe në mposhtjen e ekipit.

Suedia misionin në Katar e përfundon me 100% fitore. Pas Molldavisë 1-0 sonte ekipi i Janne Anderssonit mposhti edhe Kosovën 1-0 - për të shkuar qetë dhe suksesshëm në shtëpi.

Sweden Kosovo

E Kosova do të duhet që tash të nis të mendojë mirë e mirë për duelin jetik, të marsit kur duhet të udhëtojë në Shkup për ndeshje ndaj Maqedonisë Veriore.

CAMP NOU

Suarez 4 muaj jashtë

12 January, 2020 @17:07

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, që u operua sot nga Dr Ramon Cugat do të jetë jashtë fushave për afro…

MEDIA TALK

Suedezët: Nuk është e vërtetë që kemi paguar kosovarët

Foto: FFK

12 January, 2020 @15:27

Deklaratave të kreut të FFK-së se suedezët u kanë paguar akomodimin dhe udhëtimin për në Katar, i janë përgjigjur zyrtarët…

PUBLIKOHEN STARTUESIT

Suedia - Kosova, 11-shet startuese

12 January, 2020 @15:17

Bernard Challandes ka vendosur për këtë 11-she për ndeshje me Suedinë. KOSOVA: Visar Bekaj, Armend Thaqi, Fidan Aliti (C),…

BASTORET

Suedia favorite e madhe para ndeshjes

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

12 January, 2020 @14:25

Bastoret botëore para ndeshjes miqësore të Kosovës ndaj Suedisë kanë dalë me opcionet e tyre për të bastuar këtë ndeshje.…

KOSOVA - SUEDIA

Transmetimi: Kosova - Suedia

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

12 January, 2020 @13:01

Përfaqësuesja e Kosovës, sot në ora 15:45, do të luaj miqësore me Suedinë. LISTA E PLOTË E KOSOVËS Ndeshja…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja