Të gjitha lajmet

SERIA E HUMBJEVE VAZHDON

Vitit 2020 Kosova ia nis me humbje

Fotot: FFK

Vitit 2020 Kosova ia nis me humbje

12 January, 2020 @17:46

Suedia ia ka vazhduar serinë e humbjeve Kosovës në ndeshjet e fundit në të gjitha garat dhe tashmë Kosova ka shënuar tre humbje radhazi, pas disfatës së sontme 1-0.

Golashënues i vetëm në fitoren e Suedisë ka qenë Simon Hedlund, që nga afërsia kur mbeti vetëm ka tundur pa shumë probleme rrjetën e Visar Bekajt, që ka qenë ndër futbollistët më të mirë të ndeshjes nga të përzgjedhurit e Bernard Challandesit sonte, 1-0 [Hedlund 75’].

Kosovo XI

Në pjesë të parë, Kosova e udhëhequr me disa nga futbollistët më me përvojë ka qenë shumë më stabile dhe më kërkuese, derisa në pjesë të dytë Suedia është treguar më e rrezikshme. E Kosova me disa kundërsulme që krejtësisht vareshin nga individi, raste jokonkrete - çoi edhe në mposhtjen e ekipit.

Suedia misionin në Katar e përfundon me 100% fitore. Pas Molldavisë 1-0 sonte ekipi i Janne Anderssonit mposhti edhe Kosovën 1-0 - për të shkuar qetë dhe suksesshëm në shtëpi.

Sweden Kosovo

E Kosova do të duhet që tash të nis të mendojë mirë e mirë për duelin jetik, të marsit kur duhet të udhëtojë në Shkup për ndeshje ndaj Maqedonisë Veriore.

MEDIA TALK

Skandali i radhës, me stadiumin kombëtar

28 May, 2020 @21:31

Në kohë pandemie, Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit i janë marrë nga buxheti i saj 585 mijë e 450.68…

MEDIA TALK

Fenerbahçe përcekton çmimin e Vedat Muriqit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

13 May, 2020 @0:40

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, është futbollisti më i përfolur i reprezentacionit për një transfer të mundshëm gjatë kësaj vere.…

KOSOVA NË FIFA

4 vjetori i fitores së plotë

13 May, 2020 @0:23

Kongresi i 66 i FIFAs mbahej në Mexico City, në datën e sotme 13 maj të vitit 2016. Kosova,…

REPREZENTUESI I RI

Dardan Shabanhaxhaj vazhdon me Sturm Grazin

Foto: sksturm.at/

7 May, 2020 @11:06

Talenti i ri i Kosovës Dardan Shabanhaxhaj ka vazhduar kontratën me ekipin e famshëm austriak Sturm Graz. Shabanhaxhaj që…

MEDIA TALK

Edhe Aliti drejt Turqisë?!

Foto: Kalmar Official

3 May, 2020 @18:52

E përditshmja sportive e Tiranës Panorama Sport ka bërë të ditur sot se qendërmbrojtësin e Kosovës Fidan Aliti po e…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja