Të gjitha lajmet

CAGLIARI 0-2 MILAN

Leao e Ibra sigurojnë fitoren e parë të vitit për rossonerët

Foto: ACMilan/tw

Leao e Ibra sigurojnë fitoren e parë të vitit për rossonerët

11 January, 2020 @16:47

Milan ka shënuar fitoren e parë të vitit sot, duke mposhtur Cagliarin në Sardegna Arena me rezultat 0-2. Pjesa e parë e ndeshjes kishte përfunduar pa gola.

TABELA AKTUALE

Transferi i ri i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, ka shënuar golin e dytë të skuadrës, që ua siguroi rehatinë në ndeshje rossonerëve, pasi që më parë i riu Rafael Leao i kishte dhënë epërsinë ekipit të Stefano Piolit me të nisur pjesa e dytë e ndeshjes 0-2 [Leao 46, Ibra 64].

MILAN 4-2 JUVENTUS

Rikthim i madh i Milanit, për ta mposhtur Juven

Foto: ACMilan/tw

7 July, 2020 @23:53

Të jashtëzakonshëm janë treguar futbollitët e Milanit sonte, veçanërisht në gjysmorëshin e fundit të ndeshjes kur shënuan katër herë në…

SPAL 2-2 MILAN

Milan nxjerr pikë në fund ndaj të parafundit

Foto: ACMilan/tw

1 July, 2020 @23:54

Një harkim i sekondave të fundit të zëvendësuesit belg te Milani, Alexis Saelemaekers që u devijua nga Francesco Vicari dhe…

VERONA 3-2 PARMA

Rrahmani 90min. Verona fiton, vazhdon garën për EuropaLigë

Foto: Verona/tw

1 July, 2020 @23:46

Qendërmbrojtësi dhe kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani, ka qenë për 90min në fushë për ekipin e tij, Verona , sonte,…

INTER 6-0 BRESCIA

Inter me gjashtëshe Brescias për të ndjekur Lazion

Fotot: Inter/tw

1 July, 2020 @22:19

Inter vazhdon me formë të mirë në futbollin post-pandemik, derisa ka shënuar sonte fitoren e tretë në katër ndeshje, duke…

GENOA 1-3 JUVENTUS

Cristiano e Dybala s’ndalen, Juventus rikthen diferencën

Foto: Juventus/tw

1 July, 2020 @0:03

Përkundër se pjesa e parë kaloi pa gola të shënuar, me të nisur pjesa e dytë Juventus tregoi fuqinë dhe…

Të gjitha lajmet nga Serie A