Të gjitha lajmet

BARCELONA 2-3 ATLETICO MADRID

Simeone mohon El Clasicon, derbi madrilen në finale

Foto: Atletico/fb

Simeone mohon El Clasicon, derbi madrilen në finale

9 January, 2020 @22:30

Në finalen e Superkupës së Spanjës, nuk do të jetë asnjë ekip që ka fituar trofe në stinorin e kaluar në Spanjë.

Valencia, si fituese e Kupës u mposht nga Real Madridi mbrëmë në gjysmëfinale, ndërsa Barcelona kampione, u mposht sonte nga Atletico Madridi në gjysmëfinalen e dytë.

Në finale të Superkupës së Spanjës do të ketë derbi madrilen, pasi që Atleticoja e Diego Simeones me një rikthim në fund të ndeshjes, mohoi El Clasicon në finale.

Jan Oblak ka qenë ndër më meritorët për kualifikimin e Atleticos tutje, pasi që ka mbrojtur shumë raste të katalonasve sonte, ndërsa në fund të ndeshjes, duke shfrytëzuar gabimet e mbrojtjes së Barcelonës, rojiblancot me dy gola kanë fituar duelin 2-3 [Messi 51, Griezmann 62 - Koke 46, Morata 81 P, Correa 86].

Finalja e Superkupës spanjolle zhvillohet të dielën në stadiumin Mbreti Abdullah të Jeddahut të Arabaisë Saudite, ku për herë të parë ekipet spanjolle po zhvillojnë në këtë format ndeshjet e Superkupës.

Ndeshja finale mes Realit të Zinedine Zidane‘it dhe Atleticos së Diego Simeones nis në ora 19:00 me kohën tonë.

 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga