Të gjitha lajmet

LEAGUE CUP SEMI

Maddison e Grealish në sytë e Southgate’it, finalisti pas 20 ditësh

Foto: AstonVilla/fb

Maddison e Grealish në sytë e Southgate’it, finalisti pas 20 ditësh

8 January, 2020 @23:49

Leicester City ka arritur barazimin e merituar ndaj Aston Villës së hendikepuar sonte, në përballjen e parë gjysmëfinale mes tyre, të Kupës së Ligës së Anglisë.

Aston Villa, që po vuan lëndimet e dyshes Tom Heaton dhe Wesley, deri në fund të stinorit, ka marrë epërsinë heret në ndeshje, kur Frederic Guilbert (28’) shënoi për 0-1.

Sidoqoftë, ekipi i Brendan Rodgers ka bërë gjithçka në pjesë të dytë të ndeshjes për të arritur te goli, por jo edhe te fitorja, që do t’ua lehtësonte punën në duelin e kthimit, që zhvillohet pas 20 ditësh në Villa Park të Birminghamit.

Ka qenë Kelechi Iheanacho (74’) që ka barazuar në 1-1, për të përcaktuar përfundimtaren e ndeshjes.

Në anën tjetër, mesfushori fantastik i Aston Villës, Jack Grealish, që në grupmosha të reja ka përfaqësuar Irlandën dhe tash pritet të merr ftesë nga Gareth Southgate për EURO 2020, ka treguar veten përkundër se ekipi sonte u mbrojt më shumë për shkak të epërsisë së hershme.

Grealish, sipas mediave britanike, lufton me mesfushorin e Leicesterit James Maddison për një vend në ftesat përfundimtare të Southgate‘it për EURO2020.

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadra e parë që siguron Ligën e Kampionëve për sezonin 2020/21

18 February, 2020 @11:11

Me fitoren e Manchester Unitedit kundër Chelseat, Liverpooli u bë skuadra e parë që ka siguruar Ligën e Kampionëve për…

ARSENAL 4-0 NEWCASTLE UNITED

Fitorja më e thellë e stinorit, për pozitë të dhjetë

Foto: premierleague.com

16 February, 2020 @19:31

Arsenal ka shënuar fitoren më të thellë të këtij stinori, 4-0 [Auba 54, Pepe 57, Ozil 90, Lacazette 90] për…

Të gjitha lajmet nga Premier League