Të gjitha lajmet

PARA RRUGËTIMIT

FFK-ja viziton ekipin para udhëtimit në Katar

Foto: FFK

FFK-ja viziton ekipin para udhëtimit në Katar

7 January, 2020 @21:23

Futbollistët e Kosovës një ditë para nisjes për në Katar për miqësore me Suedinë, janë takuar me kryetarin e FFK-së dhe sekretarin e saj.

FFK ka bërër të ditur se pas darkës në fjalimin që u ka mbajtur Agim Ademi, futobllistëve iu është thënë se “Ju jeni pjesa jonë më e këndshme dhe dëshirojmë të keni sukses”.

Ndërkaq sekretari Eroll Salihu u ka bërë të ditur futbollistëve se ka qenë ëndërr e gjeneratës së tij që të luajë për Kosovën në arenën ndërkombëtare, derisa tash këta djem kanë rastin dhe “mundësia që tani ta jetojmë këtë na bën të jemi krenarë që juve po u ipet rasti për ta përfaqësuar shtetin.”

Kosova ka aranzhuar miqësore me Suedinë për datën 12 janar 2020, ndërsa te ftesat e Bernard Challandes janë shumë emra të rinj, pasi që lojtarët kryesorë të skuadrës janë në përgatitje me ekipet e tyre dhe ndeshja do të jetë eksperimentale.

TË FTUARIT E CHALLANDES

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga