Të gjitha lajmet

TJETËR PRIZRENAS NË KLINË

Dukagjini prezanton Diellor Besenin

Foto: KFDukagjini/fb

Dukagjini prezanton Diellor Besenin

7 January, 2020 @19:16

Futbollisti i ri i Lirisë, që luan edhe për grumposhat e reja të kombëtares shqiptare, Diellor Beseni, është zyrtarizuar si lojtar i ri i Dukagjinit të Klinës.

Ekipi nga Klina, pasi që ka prezantuar Blendi Memajn, pas pak çastesh ka bërë të ditur se ka nënshkruar marrëveshje edhe me Besenin, që është djalë i ish futbollistit të Lirisë, Agron Beseni.

Diellori 17 vjeç luan në pozitën e mesfushorit ofanziv dhe qendror, ndërsa ka luajtur edhe për U17 të Shqipërisë.

NË PRISHTINË

Ilija Ivic bën që ambasadorët t’i japin përkrahje atij dhe Flamurtarit

Foto: KFFlamurtari/fb

25 February, 2020 @15:36

Futbollisti nga Graçanica, Ilija Ivic, me angazhimin e tij te Flamurtari dhe ftesën për Kosovën U19 bëri bujë të…

TREPÇA '89 - DUKAGJINI

Përmbysje nga Trepça ‘89, fundosja e Dukagjinit vazhdon

23 February, 2020 @15:12

Në takimin e zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit në “Riza Lushta” të Mitrovicës, fituese doli skuadra vendase, e…

BALLKANI - FERIZAJ

Edhe portieri Ruxhi gjen golin, lideri s’gabon

23 February, 2020 @15:06

Pas fitoreve të Dritës e Prishtinës, këtë xhiro pikë s’ka lëshuar as Ballkani. Therandasit sot triumfuan me rezultat 3-0 ndaj…

GJILANI - FLAMURTARI

Plaku e Busiç për fitoren e Gjilanit

23 February, 2020 @15:03

Pas humbjes së derbit ndaj Dritës, Gjilani i është rikthyer fitoreve në ndeshjen e zhvilluar sot ndaj Flamurtarit në shtëpi. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Dukagjini

23 February, 2020 @12:27

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit. TREPÇA ‘89: Hyseni, Asare, Pira, Statovci, Hoti, Jashari, Traore, Ahmeti, Emini,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga