Të gjitha lajmet

NAPOLI 1-3 INTER

Lukaku e Martinez fitojnë derbin për Interin

Foto: Inter/tw

Lukaku e Martinez fitojnë derbin për Interin

6 January, 2020 @22:52

Inter ka shënuar fitore jashtëzakonisht të reëndësishme sonte në San Paolo ndaj Napolit, duke i mposhtur ata 1-3 [Milik 39 - Lukaku 14, 33, Martinez 62].

Me fitore, Inter i rikthehet kreut të Serie A-së me pikë të njëjta por me golaverazh më të mirë se Juventusi ndjekës.

TABELA AKTUALE

Me golat e sontëm, Lukaku ka kaluar Cristiano Ronaldon në listën e golashënuesve, duke dalë i dyti në renditje me 14 gola, një më shumë se portugezi. Lider i golashënuesve në Itali mbetet Ciro Immobile fantastik, që ka shënuar 19 sosh deri tash.

LISTA E GOLASHËNUESVE

Elseid Hysaj ishte startues te Napoli i drejtuar nga Gennaro Gattuso, duke qenë në fushë për 84 minuta.

SPAL 2-2 MILAN

Milan nxjerr pikë në fund ndaj të parafundit

Foto: ACMilan/tw

1 July, 2020 @23:54

Një harkim i sekondave të fundit të zëvendësuesit belg te Milani, Alexis Saelemaekers që u devijua nga Francesco Vicari dhe…

VERONA 3-2 PARMA

Rrahmani 90min. Verona fiton, vazhdon garën për EuropaLigë

Foto: Verona/tw

1 July, 2020 @23:46

Qendërmbrojtësi dhe kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani, ka qenë për 90min në fushë për ekipin e tij, Verona , sonte,…

INTER 6-0 BRESCIA

Inter me gjashtëshe Brescias për të ndjekur Lazion

Fotot: Inter/tw

1 July, 2020 @22:19

Inter vazhdon me formë të mirë në futbollin post-pandemik, derisa ka shënuar sonte fitoren e tretë në katër ndeshje, duke…

GENOA 1-3 JUVENTUS

Cristiano e Dybala s’ndalen, Juventus rikthen diferencën

Foto: Juventus/tw

1 July, 2020 @0:03

Përkundër se pjesa e parë kaloi pa gola të shënuar, me të nisur pjesa e dytë Juventus tregoi fuqinë dhe…

BOLOGNA 0-2 JUVENTUS

Juve ngrit epërsinë në krye

22 June, 2020 @23:09

Pas fitores së regjistruar sonte ndaj Bolognës si mysafire 0-2 [Cristiano 23p, Dybala 36] Juventus ka ngritur epërsinë në krye…

Të gjitha lajmet nga Serie A