Të gjitha lajmet

NERTIL HOXHAJ

Llapi merr edhe një lojtar të Vushtrrisë

Foto: KFLlapi/fb

Llapi merr edhe një lojtar të Vushtrrisë

6 January, 2020 @17:48

Mbrojtësi i ri 22 vjeçar, Nertil Hoxhaj, që në pjesën vjeshtore të stinorit 2019/20 veshi fanellën e Vushtrrisë, është zyrtarizuar si lojtar i ri i Llapit të Podujevës.

Klubi llapjan ka bërë të ditur se ka nënshkruar kontratë 1.5 vjeçare me fierakun që luan në të majtë të mbrojtjes, për ta mbajtur atë në klub deri në qershor të vitit të ardhshëm.

Hoxhaj përkundër moshës së re ka pasur disa aventura në karrierën e tij, duke nisur nga Partizani i Tiranës, pastaj Flamurtari i Vlorës, Bylisi, Elbasani dhe së fundi, Vushtrria - për të cilët shënoi edhe gol në njërën nga 10 paraqitjet e tij përgjatë vjeshtës.

Ky është përforcimi i dytë i Llapit këtë janar, që vjen nga Vushtrria pas sulmuesit Jasmin Raboshta, të cilin gjithashtu podujevasit e prezantuan sot.

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga