Të gjitha lajmet

DRENICA

Sejdiu në krye të Drenicës

FOTO / KF Drenica

Sejdiu në krye të Drenicës

3 January, 2020 @21:33

Skuadra nga Skenderaji, Drenica, sot ka emëruar trajnerin e ri të saj.

Gani Sejdiu do të jetë trajneri i kuqezinjëve për stinorin pranveror.

Kontrata e Sejdiut është vetëm për pjesën e mbetur të stinorit 2019/20, por me mundësi vazhdimi edhe për një sezon tjetër.

TABELA AKTUALE

Gani Sejdiu ka qenë trajner i shumë skuadrave kosovare, përfshirë këtu Feronikelin, Vëllaznimin Trepçën etj.

Drenica aktualisht gjendet në pozitën e gjashtë me 24 pikë të grumbuluara.

NË PRISHTINË

Ilija Ivic bën që ambasadorët t’i japin përkrahje atij dhe Flamurtarit

Foto: KFFlamurtari/fb

25 February, 2020 @15:36

Futbollisti nga Graçanica, Ilija Ivic, me angazhimin e tij te Flamurtari dhe ftesën për Kosovën U19 bëri bujë të…

TREPÇA '89 - DUKAGJINI

Përmbysje nga Trepça ‘89, fundosja e Dukagjinit vazhdon

23 February, 2020 @15:12

Në takimin e zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit në “Riza Lushta” të Mitrovicës, fituese doli skuadra vendase, e…

BALLKANI - FERIZAJ

Edhe portieri Ruxhi gjen golin, lideri s’gabon

23 February, 2020 @15:06

Pas fitoreve të Dritës e Prishtinës, këtë xhiro pikë s’ka lëshuar as Ballkani. Therandasit sot triumfuan me rezultat 3-0 ndaj…

GJILANI - FLAMURTARI

Plaku e Busiç për fitoren e Gjilanit

23 February, 2020 @15:03

Pas humbjes së derbit ndaj Dritës, Gjilani i është rikthyer fitoreve në ndeshjen e zhvilluar sot ndaj Flamurtarit në shtëpi. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Dukagjini

23 February, 2020 @12:27

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit. TREPÇA ‘89: Hyseni, Asare, Pira, Statovci, Hoti, Jashari, Traore, Ahmeti, Emini,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga