Të gjitha lajmet

VILLA PARK

Mbyllin stinorin dy lojtarë të rëndësishëm të Aston Villës

Foto: www.avfc.co.uk/

Mbyllin stinorin dy lojtarë të rëndësishëm të Aston Villës

3 January, 2020 @10:18

Me lëndimet e pësuara së fundi, sulmuesi i Aston Villës dhe portieri i ekipit, kanë mbyllur stinorin 2019/20.

Ekipi është në pjesën e poshtme të tabelës dhe po lufton për ekzistencë në Premier Ligë në vitin e rikthimit të tyre aty, por pa sulmuesin brazilian Wesley dhe portierin Tom Heaton, tashmë gjithçka bëhet edhe më vështirë për ekipin nga Birminghami.

TABELA AKTUALE

Ekipi tash duhet të reagojë në afatin kalimtar dimëror për të plotësuar vendet kyqe në skuadër, në të kundërtën rreziku për rënie - vazhdon.

SWANSEA CITY 1-0 CHARLTON

Celina 25min në fitore, që mban gjallë gjasat për PremierLigë

Foto: www.swanseacity.com

2 January, 2020 @23:32

Swansea City ka shënuar fitore minimale ndaj Charltonit sonte në Championship 1-0, me golin e shënuar heret nga Yan Dhanda…

LIVERPOOL 2-0 SHEFFIELD UNITED

364 ditë pa humbje, Liverpool i pandalshëm

Foto: premierleague.com

2 January, 2020 @22:43

Tashmë kanë kaluar një vjet prej se Liverpool nuk ka pësuar humbje në Premier Ligë. Saktësisht 364 ditë, që…

DERBY COUNTY - BARNSLEY

Rooney debuton me asist në fitore

Foto: bbc.co.uk

2 January, 2020 @22:39

Wayne Rooney ka debutuar në Championship sonte për ekipin e tij të ri Derby County, që ka shënuar fitore 2-1…

MBROJTËSI I ARSENALIT

Calum Chambersit i shkon gati krejt viti

2 January, 2020 @18:57

Mbrojtësi 24 vjeçar i Arsenalit ka pësuar një lëndim të rëndë të ligamentit kryesor në këmbën e majtë të tij…

WAYNE ROONEY

Rooney kthehet në Angli

1 January, 2020 @20:10

Njëri ndër sulmuesit më të mirë në histori të Anglisë, Wayne Rooney, pas aventurës në Amerikë, është rikthyer në Angli…

Të gjitha lajmet nga Premier League